Valorant już w arrMY! Pierwsze miejsce w Polsce zrzeszające graczy i trenerów stało się faktem

riot_arrmy_valorant

Projekt arrMY staje się nowym domem dla społeczności Valoranta w Polsce. Od dziś użytkownicy mają możliwość korzystania z market place’u zawodników i drużyn, by móc w niedalekiej przyszłości wziąć udział w rozgrywkach arrMY, bądź innych zawodach organizowanych przy współpracy z Riot Games, skierowanych do graczy o różnym poziomie umiejętności.

Nad rozwojem zawodników i zespołów sprawować pieczę będzie wykwalifikowana kadra trenerska, która na początku lutego zacznie wdrażać metody treningowe sprawdzone w innych grach FPS. W pierwszych fazach treningowych szkoleniowcy tworzyć będą 10-osobowe ekipy, które następnie podzielone zostaną na 2 drużyny po 5 graczy. Trenerzy obserwować będą ich rywalizację podczas kilkugodzinnej rozgrywki. Ta zakończona zostanie indywidualnymi rozmowami, w których przekazane będą dalsze wskazówki dotyczące rozwoju.

Jest nam niezmiernie miło widzieć kolejny projekt mający na celu rozwój sceny esportowej Valorant. Jak wszyscy widzimy, z każdym rokiem polska scena zyskuje na znaczeniu i staje się coraz większa, a projekt arrMY dokłada kolejną cegiełkę w kierunku jej dalszego rozwoju. arrMY zdążyło już pokazać, że jest to miejsce pozwalające tworzyć silne zespoły rywalizujące o najwyższe miejsca więc nie możemy się już doczekać pierwszych spotkań!

Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager EE, Riot Games

Pierwsze mecze wystartują już niebawem – dokładne daty rozgrywek są w trakcie ustalania z Riot Games. Już teraz trwa faza rejestracji do turniejów i lig. W serwisie zorganizowane będą dwie ligi: Open oraz Rising. Do pierwszej z nich zapisy będą otwarte, a liczba miejsc nieograniczona. W drugiej zaś wystąpią najlepsze zespoły, które awansują z otwartych kwalifikacji. Na zwycięzców czekać będzie spora liczba esport dolarów, czyli wirtualnej waluty obowiązującej w serwisie arrMY, za którą będzie można zakupić przedmioty oraz usługi w platformowym sklepie. Pula nagród wszystkich rozgrywek zostanie ujawniona niebawem.

Przed nami nowy rozdział projektu arrMY. Do naszego repertuaru została dodana nowa gra – Valorant, w której będziemy chcieli uruchomić wszystkie struktury, które udało nam się zbudować podczas poprzednich rozgrywek. Zapraszamy wszystkie osoby, które rywalizują w tytule od Riot Games. Znajdziecie u nas rozgrywki dla każdego szczebla umiejętności – na czele z w pełni zautomatyzowaną Ligą Open. Będziemy dążyć do stworzenia największej bazy graczy Valoranta w Polsce, by ułatwić im znajdowanie drużyn, jak i pojedynczych kolegów do gry. Sceno Valoranta – nadchodzimy i nie możemy się doczekać!

Kuba „Kubik” Kubiak, Koordynator Projektu arrMY

Pojawienie się Valoranta w arrMY to dla graczy przede wszystkim szansa, aby zaistnieć na e-sportowej scenie. Projekt ten stworzy bowiem ekosystem podobny do tego, który podbił serca zawodników CS:GO. Jego podstawowymi wartościami są rozwój indywidualności, jak i całych drużyn. Może to przyczynić się do wzrostu całego rodzimego ekosystemu zamiłowanego w produkcji Riot Games.

Projekt arrMY Valorant jest szansą nie tylko dla wcześniej zbudowanych piątek, które grają ze sobą od jakiegoś czasu. To również miejsce, w którym mogą powstawać zupełnie nowe ekipy. Ci, którzy mieli problemy ze znalezieniem partnerów do gry, odnajdą ich właśnie tutaj, dzięki specjalnej funkcji przygotowanej do szukania drużyn i zawodników.


 

Adam Daniluk