...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ważna historia w nowoczesnej ramie. Powstała nowa strona Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Warszawska agencja kreatywna Kokosdesign stworzyła nową stronę internetową Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce – jednej z najstarszych organizacji społecznych działających na rzecz historii Żydów w Polsce. Stowarzyszenie jest między innymi inicjatorem i współzałożycielem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, jedynego muzeum w Polsce nagrodzonego w 2016 roku prestiżowym tytułem najlepszego muzeum w Europie.

Wstępne prace nad stroną, która jest głównym miejscem komunikacji Stowarzyszenia rozpoczęły się w połowie 2018 r. Proces, za który odpowiedzialna była agencja Kokosdesign podzielony był na kilka etapów: od stworzenia koncepcji, poprzez projekt i kodowanie po testy.

Naszym założeniem było zaprezentowanie kluczowych projektów i instytucji wspieranych przez Stowarzyszenie, oraz stworzenie spójnej warstwy wizualnej, która w nowoczesny sposób oddawałaby charakter organizacji. – mówi, Kamil Kontek, CEO Kokosdesing.

Jednym z wyzwań jakim musiał sprostać projekt było dostosowanie strony do potrzeb najważniejszych grup odbiorców: członków Stowarzyszenia, darczyńców oraz grantobiorców.
Zdecydowaliśmy się na stworzenie nowej strony, która będzie odpowiadać naszym potrzebom.  Poprzednia witryna z czasem stała się trudna do poruszania i nawigowania. Potrzebowaliśmy strony, która w przejrzysty sposób, już na wejściu, pokaże co jest naszą misją i w jaki sposób ją realizujemy – mówi Bartosz Dymarek, Kierownik ds. Fundraisingu SZIH. – Atrakcyjny i funkcjonalny design sprawił, że identyfikacja wizualna naszego Stowarzyszenia jest teraz spójna i przyjemna dla oka – dodaje.

Nowa strona jest w pełni responsywna, a wszystkie informacje niezbędne dla użytkowników zostały poukładane w przemyślany sposób, zachowując przy tym jasną i przejrzystą strukturę.

W projektach, które realizujemy zawsze wolimy stawiać się w roli partnerów niż twórców. Stowarzyszenie dało nam pole do takiej właśnie współpracy. Dzięki celnej analizie treści i potrzeb mogliśmy płynnie przejść z etapu rozmów do projektowania – dodaje Kamil Kontek.

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce jest jedną z najstarszych organizacji społecznych działających w Polsce na rzecz upamiętnienia historii i kultury Żydów, a także inicjatorem i jednym z trzech współzałożycieli Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Społeczność organizacji skupia różnych ludzi, których łączy jedna misja: zachowanie 1000-letniego dziedzictwa polskich Żydów dla przyszłych pokoleń.

Agencja kreatywna Kokosdesign działa od pięciu lat i ma na swoim koncie szereg realizacji dla znanych marek z wielu branż i specjalizuje się w projektowaniu, kodowaniu i doradztwie w zakresie tworzenia produktów cyfrowych. Hasłem agencji jest „digital made easy!”.

Więcej informacji na stronach:
 
 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF