...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wybieramy kurtkę przejściową meską – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Powiało chłodem! Wygląda na to, że lato już ostatecznie za nami. Nie wystarczy już wskoczyć w buty i iść na miasto – sezon na kurtki i jesienne płaszcze rozpoczęty! Sprawdź, co w sektorze męskich kurtek przejściowych przygotowali dla nas projektanci w tym sezonie.

Jesienne okrycia pozwalają nadal na wiele luzu w komponowaniu codziennych outfitów. Dobrze wybrana męska kurtka przejściowa doskonale uzupełni twój styl, a zarazem zapewni ci komfort w chłodniejsze dni. Warto poświęcić jej wyborowi trochę uwagi.

Od czego zacząć poszukiwania męskiej kurtki przejściowej?

Decydując się na przejściowe okrycie wierzchnie, zwróć uwagę, by pasowało do całokształtu twojej garderoby. Kurtki przejściowe nie są tak zabudowane, jak zimowe płaszcze; stanowią jeden z elementów stroju, często dominujący, ale nie przykrywający reszty. Stąd ważne, żeby współgrała z twoim zwyczajowym stylem, tak, aby całość wyglądała spójnie i żebyś ty sam czuł, że wyglądasz dobrze. W jakim stylu najchętniej wybierasz ubrania?

Parki męskie – uniwersalne kurtki przejściowe

Możliwe, że jak wielu mężczyzn, swoje konkretne spojrzenie na świat przekładasz również na dobór garderoby. Sprawia to, że dbasz, aby twoje rzeczy były przede wszystkim praktyczne. Nie wyklucza to ich ładnego wyglądu! Optymalnym rozwiązaniem dla ciebie wydają się męskie kurtki parki. Ten model znakomicie sprawdza się jako kurtka przejściowa.

Parka męska charakteryzuje się odcięciem w talii i nieco wydłużonym tyłem z zaokrąglonym wykończeniem. Często parki mają też kaptur. Taki fason chroni przed wiatrem i chłodem, niejednokrotnie także przed deszczem dzięki wodoodpornym tkaninom, a do tego wygląda naprawdę świetnie! Na dodatek parka to tylko model, punkt wyjścia – realizacje bywają bardzo dowolne. Tego typu męskie kurtki przejściowe mogą być gładkie, we wzory, w odważnych kolorach – przeglądaj modele do woli, np. w sklepie internetowym Denley.

Męska parka we wzór moro
Męska parka we wzór moro

Warto pomyśleć o kapturach

Zasadniczo dobrym rozwiązaniem na jesień jest kaptur dla ochrony przed wiatrem i deszczem. Jeśli fason parka nie do końca ci odpowiada, to na szczęście w sklepach internetowych jest ogromna różnorodność przejściowych kurtek męskich z kapturem. Możesz wybrać lekkie modele pikowane, ze ściągaczami, dodatkowymi kieszeniami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, wysokim, zapinanym kołnierzem – wybór jest naprawdę spory.

Projektanci męskich kurtek przejściowych wydają się bardzo świadomi oczekiwań i potrzeb swojego grona odbiorców, zatem wystarczy, że zdefiniujesz, jakich rozwiązań potrzebujesz. Szybko okaże się, że twórcy wyszli ci naprzeciw!

Potrzeba estetyki – oryginalne męskie kurtki przejściowe

Nie będzie niczym dziwnym, jeśli stwierdzisz, że najbardziej priorytetowym kryterium w twoich poszukiwaniach jest estetyka. Być może doszedłeś do wniosku, że nie musisz stawiać wygórowanych wymagań praktycznych kurtce przejściowej, skoro ma ona służyć podczas nie tak bardzo problematycznych warunków pogodowych. I tu również masz rację! Zwłaszcza, że nie oznacza to bynajmniej, iż taki wybór jest pozbawiony wszelkich innych walorów. Jak zwróciliśmy uwagę na początku tego artykułu, istotne jest, aby męska kurtka przejściowa dobrze komponowała się ze stylem twoich innych ubrań.

W takim razie będąc fanem ciężkiego brzmienia zapewne najbardziej spodoba ci się czarna skórzana kurtka ozdobiona ćwiekami. A może jako indywidualista i wielbiciel popkultury wybierzesz dżinsową katanę z wizerunkiem komiksowego Jokera na plecach? Jak widzisz, nie musisz się ograniczać – nawet jeśli zdefiniujesz swoje oczekiwania w najbardziej niekonwencjonalnym kluczu.

Dżinsowa kurtka z Jokerem

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF