...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji CEE Startup Challenge organizowanej przez Vestbee!

CEE_Startup_Challenge

Vestbee, największa platforma matchmakingowa w Europie Środkowo-Wschodniej, łącząca regionalne startupy z globalnymi funduszami VC, akceleratorami i aniołami biznesu, właśnie ogłosiło zwycięzców kolejnej edycji CEE Startup Challenge - konkursu dla innowacyjnych startupów i scaleupów z regionu.

W konkursie mogły wziąć udział firmy poszukujące finansowania na etapie tzw. seed, pre-series A, series A i późniejszych w branżach takich jak Business & ICT, SaaS, AI, Analytics, Big Data, Fintech & Insurtech, Smart Cities & Home, Industry 4.0 & Proptech, Planet & Sustainability, Healthcare & Wellbeing.

Zwycięzcy w ramach konkursu mieli szansę na wygranie 1 miliona euro inwestycji od Next Road Ventures i zaprezentowanie swojego biznesu wiodącym międzynarodowym funduszom VC i korporacjom, m.in. EIT InnoEnergy, Credo Ventures, Market One Capital, 212, Engie, Eleven Ventures, TMT Investments, PKO VC, Uniqa Ventures, Flashpoint. Dodatkowo na startupy biorące udział w challengu czekały darmowe narzędzia biznesowe oraz atrakcyjne rabaty na usługi i produkty oferowane przez Partnerów wydarzenia – m.in. Amazon Web Services, HubSpot, Stripe, Brand24, TrustMate, Zendesk, Beautiful.ai, Typeform, Avisto i Vonage. Startupy otrzymały również bilety na wiodące wydarzenia branżowe jak Techsylvania czy Startup World Cup & Summit. Dodatkowo, wyróżnione startupy będą miały możliwość wzięcia udziału w pitchingu przed wiodącymi korporacjami organizowanym przez WeXelerate!

Aplikacje były zbierane przez cały maj, po zamknięciu zgłoszeń do pracy przystąpiło ponad trzydziestoosobowe jury składające się z ekspertów na rynku startupowym i venture capital. Spośród startupów, które przystąpiły do konkursu, jury wyłoniło 10 najlepszych i najciekawszych firm: Emotika, Nordigen, Tokinomo, Insbay, DWELT, nect, Nais, Artificial Intelligence Expert, WolkAbout, Gravitec.net. Więcej o każdej z firm można dowiedzieć się w dedykowanym artykule od Vestbee tutaj. Zwycięzcami całego CEE Startup Challenge zostały Nordigen, DWELT oraz Emotika.

Założyciele Nais oraz Insbay są laureatami odpowiednio  8. oraz 9. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.


Źródło: Vestbee

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF