...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Alpine F1® Team wjeżdża do świata Formuły 1

Alpine Formula 1

Już w 2021 r. stajnia Grupy Renault zmieni nazwę na Alpine F1® Team. Bolidy zespołu będą napędzane hybrydowymi silnikami Renault E-TECH. Grupa Renault będzie nadal uczestniczyć w mistrzostwach świata Formuły F1® jako konstruktor, zgodnie z nowymi zasadami przyjętymi w tej dyscyplinie.

Począwszy od sezonu 2021 zawodnicy ze stajni Grupy Renault będą startowali pod nową marką – Alpine F1® Team. Poprzez nadanie teamowi nazwy Alpine – Grupa Renault chce podkreślić „francuską perfekcję” w Formule 1. Alpine jest powszechnie znane z rekordów i sukcesów w wyścigach długodystansowych i rajdach, dlatego doskonale wpisuje się w wysokie wymagania, prestiż i osiągi Formuły 1.

Marka Alpine jest symbolem sportu, elegancji i dynamiki. Zaprojektowanie przez jej inżynierów podwozia bolidu będzie hołdem oddanym know-how, z jakiego zrodził się model A110.

Dla Alpine to kluczowy etap, który pozwoli przyspieszyć rozwój i promocję marki. Stajnia w dalszym ciągu będzie korzystała z unikatowego doświadczenia Grupy Renault w konstrukcji silników hybrydowych, które zachowają nazwę E-Tech.

Podpisanie nowej umowy (tzw. Concorde Agreement), która określa maksymalny budżet i nowy regulamin techniczny, który wejdzie w życie w 2022 r., umacnia determinację Grupy w dążeniu do powrotu na podium i wywalczeniu zwycięstwa w nowych barwach.

Alpine to piękna marka ‒ mocna, budząca żywy odzew i wywołująca uśmiech na twarzy fanów. Wprowadzając Alpine, symbol francuskiej perfekcji, do najbardziej prestiżowej dyscypliny sportu samochodowego na świecie, kontynuujemy przygodę konstruktorów w tym sporcie, który stale się rozwija. Przychodzimy z największymi nazwiskami i marką, która pobudza marzenia, co niesie obietnicę spektakularnych wyścigów robionych przez pasjonatów dla pasjonatów. Alpine wniesie do padoku Formuły 1 swoje wartości: elegancję, pomysłowe rozwiązania i śmiałość.

Luca De Meo, C.E.O Grupy Renault

Zmiana ma miejsce w kluczowym momencie w rozwoju stajni i sportu. Alpine nadaje nowy sens, wnosi nowe wartości i barwy na paddock z duchem rywalizacji rodem z innego świata, a także niespożytą francuską energię twórczą. To będą ważne atuty w przygotowaniach do sezonu 2022. Nowe przepisy techniczne i finansowe zapewnią bardziej sprawiedliwe warunki sportowe dzięki prostszej i bardziej postępowej zasadzie redystrybucji środków. Wprowadzenie tzw. budget cap zakończy szaleńczą spiralę wydatków i pozwoli docenić rzeczywistą sportową wartość zespołów, które podpisały umowę. W Formule 1 jest jak najbardziej miejsce dla Alpine, która może walczyć o zwycięstwo.

Cyril Abiteboul, Szef Teamu Renault DP World F1 Team


Źródło: informacja prasowa Apline

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF