DDB i Grupa K+ tworzą Sporting Agency – pierwszą kompleksową agencję marketingu sportowego w Polsce

Liderzy komunikacji i marketingu łączą siły, aby skuteczniej wspierać marki w ich obecności w świecie sportu. Sporting Agency ma czerpać z doświadczeń DDB i Grupy K+, w tym należącej do niej agencji badawczo-konsultingowej Sponsoring Insight. Agencja będzie koncentrować się na tworzeniu kompleksowych projektów, które nie tylko zwiększają rozpoznawalność marek poprzez sport, także przekładają się na konkretne efekty biznesowe.
Sport od zawsze budzi silne emocje i angażuje miliony odbiorców. Sporting Agency powstała, aby pomóc markom wykorzystać ten potencjał w sposób strategiczny i mierzalny. Nowa marka łączy wiedzę i doświadczenie Grupy K+, specjalizującej się w komunikacji i marketingu w obszarze sportu, z kreatywną siłą DDB – jednej z najbardziej efektywnych i nagradzanych agencji reklamowych w Polsce. Dzięki temu marki będą mogły liczyć na kompleksowe podejście obejmujące analizę, strategię, kreację, realizację i ewaluację działań w przestrzeni sportowej. Na czele Sporting Agency stanie Łukasz Banaszak, dotychczas związany ze Stowarzyszeniem Sport Biznes Polska. Jego wieloletnie doświadczenie w budowaniu relacji między światem sportu a biznesem będzie kluczowe w kształtowaniu nowej marki jako strategicznego partnera dla brandów i organizacji sportowych.
– Budując od wielu lat przestrzeń do współpracy pomiędzy biznesem a sportem, widzę, jak duże jest zapotrzebowanie na nowe podejście do tego obszaru. Rynek potrzebuje nie tylko kreatywnych kampanii, ale także kompleksowego wsparcia w budowaniu wartości marek w sporcie. Sporting Agency to miejsce, gdzie łączymy wiedzę, doświadczenie i świeże spojrzenie, aby tworzyć nowe możliwości dla marek i organizacji sportowych – powiedział Łukasz Banaszak, dyrektor zarządzający Sporting Agency.
Na polskim rynku do tej pory brakowało podmiotu, który kompleksowo łączyłby kompetencje marketingowe, strategiczne i kreatywne w obszarze sportu. Marki coraz częściej dostrzegają potencjał tej przestrzeni, ale brakuje im narzędzi i ekspertów, którzy pomogliby im skutecznie ją wykorzystać. Sporting Agency odpowiada na tę lukę, oferując zintegrowane podejście do marketingu sportowego, które ma przekładać się na konkretne wyniki biznesowe.
– Jako Grupa K+ od lat pomagamy klientom skutecznie angażować się w świat sportu, wychodząc poza klasyczne działania PR, koncentrując się na wymiernych rezultatach. W Sporting Agency łączymy analitykę, strategię i dogłębną znajomość rynku, aby tworzyć działania, które nie tylko przyciągają uwagę, ale przede wszystkim budują trwałe relacje między markami a fanami sportu – podkreślił Tomasz Alberski, managing partner Grupy K+.
Jednym z wyróżników nowej marki będzie innowacja i kreatywność. Sporting Agency ma korzystać z doświadczenia DDB w budowaniu marek i projektowaniu zintegrowanych kampanii, które angażują odbiorców, wywołują emocje i wyróżniają się na tle tradycyjnych działań sponsoringowych. To podejście pozwoli markom nie tylko być obecnym w świecie sportu, ale aktywnie kształtować jego narrację i stawać się częścią sportowej kultury.
– W DDB wierzymy, że tylko prawdziwe emocje budują silne marki, a sport wzbudza masowo przeżywane emocje, dodające życiu konsumentek i konsumentów koloru i treści. Dlatego większość marek powinno rozważyć zaangażowanie w sport. W zmieniającym się i skrajnie rozdrobnionym współczesnym krajobrazie mediowym sport daje szansę na budowę zauważalnych i angażujących platform oraz kanałów komunikacji. Połączenie wartości z kreatywnością i technologią może dać marce prawdziwą trampolinę do sukcesów – powiedział Szymon Gutkowski, dyrektor zarządzający DDB Warszawa.
Istotnym wyróżnikiem Sporting Agency ma być także możliwość precyzyjnego mierzenia efektów działań marketingowych w sporcie. Firmy często inwestują w ten obszar intuicyjnie, bez narzędzi pozwalających na ocenę skuteczności kampanii. Jak podkreślają założyciele, nowa marka, dzięki wsparciu należącej do Grupy K+ agencji badawczo-konsultingowej Sponsoring Insight, dostarczy rozwiązania analityczne, które pokażą realny wpływ inwestycji – zarówno na rozpoznawalność brandu, jak i wyniki biznesowe. Dzięki temu marki będą mogły podejmować lepiej uzasadnione decyzje i skuteczniej wykorzystywać sport w swoich strategiach.
::
DDB Warszawa
DDB Warszawa to jedna z największych i najbardziej renomowanych agencji reklamowych w Polsce, będąca częścią DDB Worldwide, należącego do holdingu Omnicom. Od ponad 30 lat obsługuje czołowe marki, w tym obecnie: McDonald’s, Allegro, Pepco, Porsche, Volkswagen, Seat, Cupra, Totalizator Sportowy, PGE i Durex.Jest także najbardziej utytułowaną polską agencją w konkursie efektywności marketingowej Effie. W 2024 roku – już trzeci rok z rzędu – zdobyła tytuł Agencji Roku Effie, a także została wyróżniona jako Agencja 25-lecia konkursu. DDB Warszawa to również jedna z najczęściej nagradzanych agencji w Polsce w konkursie kreatywności KTR – w 2024 roku po raz drugi z rzędu sięgnęła po tytuł Agencji Roku.
K+Group
K+ Group jest zintegrowaną grupą Brand Image End-2-End na rynku CEE+.Grupę tworzą wyspecjalizowane jednostki biznesowe, zapewniające doradztwo we wszystkich obszarach komunikacji i marketingu. Kluczem oferty K+Group są zintegrowane produkty wykorzystujące doświadczenie wszystkich spółek grupy, w szczególności z obszarów Public Relations, Employer Branding, Digital Image & Performance, Product Launches, ESG i Influence Marketing. W skład Grupy wchodzi również agencja badawcza specjalizująca się w zakresie sponsoringu sportu i kultury Sponsoring Insight.