...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Chris Jansen nowym Dyrektorem Generalnym grupy Kantar

Chris Jansen Kantar

Kantar, światowy lider w segmencie danych, wiedzy marketingowej i doradztwa, właśnie ogłosił, że na stanowisko Dyrektora Generalnego całej grupy kapitałowej został powołany Chris Jansen, który obejmie tę funkcję z dniem 1 listopada 2021 r.

Chris Jansen dołącza do Kantar, wnosząc ponad 20 lat doświadczenia liderskiego w sektorze usług – od budowania marki po transformację świadczenia usług, a ponadto może pochwalić się dorobkiem zawodowym w klasycznym marketingu FMCG oraz udokumentowanym doświadczeniem w zarządzaniu firmami z portfela inwestorów typu private equity. Chris Jansen jest obecnie Dyrektorem Generalnym firmy Cognita, która na przestrzeni jego sześcioletniej kadencji szybko awansowała do rangi jednej z największych i najbardziej cenionych globalnych grup szkoleniowych. Wcześniej Chris Jansen poprowadził brytyjskie stowarzyszenie motoryzacyjne Automobile Association (AA) do debiutu giełdowego w 2014 roku. Pełnił także funkcje kierownicze i zajmował stanowiska w zarządach British Gas i British Airways, a swoją karierę rozpoczął od pracy w Procter & Gamble.

Chris ma doświadczenie w budowaniu świetnie funkcjonujących firm, jak również doskonałe wyczucie zagadnień przedsiębiorczości i konkurencyjności, co jeszcze bardziej wzmocni zespół liderów, który budowaliśmy w naszej firmie przez ostatnie 18 miesięcy. Chris jest liderem zorientowanym na ludzi, który rozumie rolę silnej kultury organizacyjnej w osiąganiu doskonałych wyników. Ponieważ kontynuujemy transformację w ramach Kantar i wykorzystujemy nowe bodźce biznesowe, przywództwo Chrisa będzie miało zasadnicze znaczenie dla spełnienia naszych ambicji względem całej grupy Kantar.

 Adam Crozier, Prezes Kantar głaszając nominację

Kantar jest słusznie uważany za światowego lidera w dziedzinie doradztwa opartego na danych i wiedzy marketingowej, a ponadto cieszy się doskonałą reputacją wśród swoich klientów. Dzieje się tak dzięki temu, że gromadzi wiele wybitnych osób, więc bardzo się cieszę, że już niedługo będę miał możność ściśle współpracować z zespołem Kantar. Czeka nas ekscytująca przyszłość, ponieważ w dalszym ciągu będziemy wykorzystywać zaawansowaną analitykę i najnowsze technologie, aby lepiej służyć naszym klientom.

Chris Jansen


Źródło: Kantar 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF