Studiuj E-Sport na AWF. Rusza nabór na studia licencjackie ze specjalnością e-sport

kierunek_esport_AWF

Studia z gwarancją kariery! Rusza nabór na studia licencjackie E-Sport na AWF filia Biała Podlaska (dyplom AWF Warszawa).

W tym roku po raz pierwszy uczelnia uruchamia długo wyczekiwane studia ze specjalnością e-sport i świetnym programem studiów. Nabór w tym roku odbywa się bez testów sprawnościowych z uwagi na COVID-19.

Kadra przyszłości pilnie poszukiwana

Zapotrzebowanie na rynku jest ogromne. Ten sektor rozrywki i sportu rośnie w dwucyfrowym tempie co roku, a pandemia tylko dodała mu dynamiki w przeciwieństwie do innych branż.

Nasi absolwenci będą ekspertami w dziedzinie e-sportu, jakich potrzebuje rynek od zaraz.

profesor Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia

 

Nowoczesny program zajęć

 

8 modułów nauki i szerokie kompetencje rynkowe

Czekamy z dużą ekscytacją na kandydatów i kandydatki, bo jest kilka mikro specjalizacji, które mogą je zainteresować. Obecnie na uczelni mamy 43% kobiet i może tak również na kierunku esport? zastanawia się dziekan,

Wielowymiarowy program zawiera 8 modułów: menedżerski, biologiczny, szkolenia sportowego, gier elektronicznych, relacji społecznych i psychologii. “Będzie komunikacja zespołowa, elementy pedagogiki, ale też trening kognitywny i techniki radzenia sobie ze stresem. Ta wiedza ma nieskończenie wiele zastosowań.

profesor Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia

Program studiów na miarę czasów

AWF

Absolwenci i absolwentki będą mogli zostać trenerami zawodników i drużyn, zdrowia, wellness, odżywiania i wydolności; managerami, który zarządzają przedsięwzięciami sportowymi, marketingowcami wspierającym monetyzację obecności marek w tej dziedzinie oraz oczywiście lepszymi zawodnikami, jeśli już grają.

profesor Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia

Będziemy szkolić też specjalistów wellness i odżywiania, radzenia sobie ze stresem, trenerów kognitywnych, bo sprawność i koordynacja oko-ręka odgrywają tu ogromną rolę, a także scoutów talentów i menedżerów drużyny.

Chcemy wykorzystać 50 lat tradycji uczelni i nasz dorobek naukowy w zakresie sportu i aktywności fizycznej do stworzenia kadry przyszłości na najwyższym poziomie.

Chociaż esport nie są tak obciążający fizycznie, jak tradycyjne sporty: koszykówka czy biegi, to tutaj wyzwaniem jest refleks, koordynacja ręka-oko i szybkie podejmowanie decyzji w zależności od zmiany okoliczności. W tej kategorii do badań mamy najlepszy dostępny sprzęt oraz ponad 50-letni dorobek badawczy i naukowy.

profesor Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia

2500 godzin, 3 baseny na kampusie, nowoczesne centrum badań za 40 mln zł i obóz żeglarski.

AWF kobieta

Absolwenci będą ekspertami świadomego i odpowiedzialnego promowania i organizowania przedsięwzięć e-sportowych oraz prowadzenia szkolenia e-sportowego, obejmującego przygotowanie specjalistyczne i psychologiczne.

Profesjonalni e-sportowcy i tradycyjni sportowcy mają wiele wspólnych cech, których wymaga się od nich, aby być najlepszymi w swoim zawodzie. Ci sportowcy wykazują takie cechy, jak dążenie do doskonałości, wytrwałość i pasja do swojego sportu, która napędza rygory niezbędne do konkurowania na najwyższym poziomie zawodów. Są zakorzenione w rywalizacji, wymagają atletycznej i silnej zdolności umysłowej, wymagają treningu i szerokiego przygotowania. Pomożemy Wam zdobyć i wyćwiczyć takie kompetencje.

dr Anna Bodasińska

Uczelnia przyjazna studentom

Licencjat od AWF kierunek e-sport będzie przepustką do światowej kariery w międzynarodowych i polskich firmach, które manifestują swoją obecność lub bezpośrednio wspierają drużyny i przeznaczają na to coraz większe budżety.

W tworzeniu programu wspierało uczelnię Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych z Katowic. Staże i praktyki uczelnia oferuje swoim studentom u partnerów takich jak Legia Esport Schools, Espot w Elektrowni Powiśle, drużyny Illuminar Gaming, czy naszej redakcji.

Studenci mogą skorzystać z bogatej oferty stypendialnej (można otrzymywać do 2500 zł miesięcznie, jeśli spełnia się warunki stypendialne i pomocowe).

W tej branży praca zdalna jest czymś zupełnie naturalnym, jeśli pozwala Wam na to znajomość języka angielskiego to świat po tych studiach stoi przed Wami otworem.

Więcej informacji i link do formularza elektronicznej rejestracji znajdziecie pod adresem https://esport.awf-bp.edu.pl

baner AWF

Hubert MakarukDziekan wydziału, koordynator specjalności e-sport, były trener i zawodnik kadry Polski w skokach lekkoatletycznych, wykładowca w Szkole Trenerów PZPN oraz ekspert Krajowych Ram Kwalifikacji.

Autor wielu prac w prestiżowych czasopismach naukowych związanych z przygotowaniem motorycznym, nauczaniem czynności ruchowych, ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji koncentrację uwagi w zadaniach sportowych.
Kierownik wielu projektów naukowych ukierunkowanych na wdrożenia badań do praktyki.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF