...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Cloud VPS Custom. Nowy wymiar serwerów wirtualnych do własnej konfiguracji

cloud vps custom

Popularność serwerów wirtualnych rośnie. Zmieniają się też oczekiwania ich użytkowników: chcą rozwiązań elastycznych i łatwych w obsłudze. W związku z tym homecloud.pl jako pierwszy operator usług serwerowych w Polsce stworzył nową kategorię serwerów VPS typu custom. Czym wyróżnia się nowa usługa i dla kogo jest zaprojektowana?

Serwer wirtualny, który skonfigurujesz samodzielnie 

Klasyczne serwery wirtualne mają z góry ustalone parametry, do których użytkownik musi się dopasować. Tym samym projekty o rosnących wymaganiach zmuszają do zakupu wyższych pakietów, a te z kolei nie zawsze są wykorzystywane w stu procentach. Serwery Cloud VPS Custom są elastyczne. Ich największym wyróżnikiem jest możliwość konfigurowania dokładnie pod kątem potrzeb użytkownika.

Dla kogo jest zaprojektowany Cloud VPS Custom? 

Konfigurowalny serwer wirtualny to usługa dla osób potrzebujących bardziej elastycznego rozwiązania niż standardowy hosting i ceniących sobie wygodę wynikającą z korzystania z serwerów VPS. Na serwerze zgromadzisz dane i będziesz nimi bezpiecznie zarządzać. To doskonałe narzędzie dla osób prowadzących własne projekty: począwszy od małych serwisów i blogów internetowych, przez duże sklepy i portale aż do administratorów testujących swoje aplikacje. Świetnie się sprawdzi w projektach, które mają potencjał do dynamicznego rozwoju: w firmach SEO, e-commerce, a także w branżach wymagających korzystania z wielu formularzy kontaktowych i automatyzacji ofertowej (np. w firmach motoryzacyjnych).

Jak zbudować Cloud VPS Custom? 

Konfiguracja serwera wirtualnego Cloud VPS Custom jest intuicyjna. Wystarczy wybrać parametry takie jak CPU, RAM oraz storage, a następnie dopasować ich moc do swoich potrzeb. Do wyboru jest aż 640 wariantów usługi. 

Serwer został tak zaprojektowany, aby wraz ze wzrostem wymagań projektu nie trzeba było dokonywać migracji na wyższy pakiet. W razie potrzeby zmiany któregoś z parametrów wystarczy, że zgłosisz się do konsultanta homecloud.pl, a on na podstawie analizy Twoich potrzeb zwiększy zasoby serwera, którym dysponujesz. Cloud VPS Custom jest rozwiązaniem bardziej opłacalnym od klasycznych serwerów – nie generuje kosztów, związanych z migracją danych. 

Wybierając Cloud VPS Custom otrzymujesz rozwojowe narzędzie, które nie wymaga dokonywania migracji na wyższe pakiety. Tym samym oszczędzasz czas, redukujesz ryzyko utraty danych podczas ich przenoszenia i zmniejszasz koszt utrzymania serwera na przestrzeni lat. Wynika to z tego, że każda migracja wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi – mówi Artur Jamrozik, Head of Server Solutions w homecloud i home.pl.

Oszczędzaj czas, unikaj błędów 

Najbardziej polecanym rozwiązaniem do zarządzania serwerem VPS jest Plesk Panel. To narzędzie przeznaczone dla osób prowadzących prace na usługach hostingowych, bazujące na graficznym interfejsie użytkownika. Wiele procesów administracyjnych jest w nim zautomatyzowanych: dodawanie domeny, zakładanie skrzynki pocztowej czy wgrywanie certyfikatu SSL. Plesk Panel umożliwia pracę z wirtualnym serwerem bez znajomości systemu Linux. Osoby, które często pracują zdalnie docenią możliwość zarządzania procesami w wielu lokalizacjach za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która jest dostępna na systemach operacyjnych iOS i Android. Za pomocą narzędzia możesz zaprosić innych użytkowników do zarządzania serwerem, nadając im odpowiednie uprawnienia. Plesk Panel pozwala stworzyć konta z następującymi poziomami uprawnień: 

  • Administrator – umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami na serwerze, 
  • Klient / Reseller – pozwala na zalogowanie się do wcześniej utworzonych kont, a także zarządzanie większą liczbą domen z poziomu jednego konta, 
  • Właściciel domeny – pozwala na zarządzanie jedną domeną, 
  • Użytkownik mail – pozwala na logowanie się do skrzynki mailowej, zarządzanie hasłami, filtrami antyspamowymi oraz innymi ustawieniami związanymi z daną skrzynką. 

Dzięki Plesk Panel nie jesteśmy zmuszeni do żmudnego konfigurowania serwera i nauki obsługi systemu operacyjnego Linux. Nie potrzeba też dodatkowej osoby, która będzie nas wyręczała w prowadzeniu procesów. Interface Plesk Panel jest bardzo intuicyjny i zaprojektowany tak, żeby poruszać się po nim szybko i efektywnie – mówi Artur Jamrozik z home.pl.

Jakie parametry posiada największy możliwy wariant serwera Cloud VPS Custom

Spośród dostępnych 640 kombinacji możesz stworzyć VPS o maksymalnych parametrach wynoszących CPU 16 vCore, 64GB RAM w standardzie pamięci DDR4, z dyskiem o pojemności 500 GB w najszybszej technologii SSD NVMe, 8 adresach IPv4 i aż 128 adresach IPv6. Taki VPS Custom podoła wyzwaniom stawianym przez najbardziej zaawansowane projekty – takie, którym klasyczna oferta Cloud VPS nie byłaby w stanie sprostać. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat usługi? Zapraszamy do homecloud.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF