...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czas na wirtualną złotówkę?

pl coin

PKO BP od kilku lat wysyła sygnały, że mimo przestrzegania przed kryptowalutami nie wyklucza dołączenia do rynku wirtualnego pieniądza.

Pomysł narodowych kryptowalut nie jest niczym nowym, jednak faktyczne wprowadzenie wirtualnego środka płatniczego dotychczas nie miało miejsca. Najbliżej zrealizowania swojego projektu są Chiny wraz z cyfrowym Juanem. Jego testy trwają już od jakiegoś czasu, a w niedalekiej przyszłości ma być on równy klasycznej walucie.

Tym bardziej interesujące wydają się ruchy ze strony PKO BP, które już w 2017 roku zastrzegło kilka nazw sugerujących przeniesienie polskiego złotego do sieci. Dwa lata później bank otrzymał ponad 6 milionów złotych finansowania na badanie technologii blockchain. Na samym początku bieżącego roku usłyszeliśmy o zastrzeżeniu nie tylko nazwy, ale i logotypu potencjalnego cyfrowego pieniądza. PlCoin, bo o takiej nazwie mowa, może okazać się jednym z pierwszych takich projektów w Europie. Z drugiej strony nie powinno to nikogo dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę jak chętnie Polacy korzystają z elektronicznych płatności.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF