...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czy hot desking jest dla Ciebie?

Solutions.Rent Hotdesking

Pracujesz zdalnie, ale w domu zawsze jest coś do zrobienia, a praca w kawiarni już Ci się znudziła? Szukasz alternatywy i zastanawiasz się, czy coworking jest dla Ciebie? Poznaj największe zalety wynajęcia hot desków w Warszawie.

Hot desking to wynajmowanie lub korzystanie ze stanowisk do pracy, które nie zostały przydzielone konkretnemu pracownikowi. Każdego dnia może zajmować je inna osoba, na innym stanowisku i reprezentująca inną firmę. 

 – Hot desking był początkowo częścią teorii activity-based working Erica Veldhoena. Zakładała ona, że należy dążyć do minimalizacji stanowisk pracy. Jednocześnie chodziło o to, by zwiększać ich funkcjonalność, aby można było podjąć przy nich pracę na każdym stanowisku i w różnym stylu – mówi Rafał Wilk, COO Solutions.Rent.

Hot desking: oszczędność 

Wynajęcie hot desku zamiast lokalu w centrum jest bardziej korzystne finansowo. W takim systemie można zaoszczędzić nawet 30% funduszy przeznaczonych na biuro. Jak to możliwe? Mniejszy czynsz, brak opłat eksploatacyjnych, związanych z zakupem sprzętu czy chociażby kawą i herbatą. Kilka z pozoru małych rzeczy, a możesz na nich naprawdę sporo zaoszczędzić.

Hot desking: elastyczność

Hot desking to elastyczność. Brak własnego biurka daje możliwość codziennej zmiany stanowiska pracy. Możesz wybrać tę część biura, która Ci najbardziej odpowiada. Jeśli realizujesz projekty w zespołach, hot deski dają Ci możliwość elastycznego tworzenia teamów, tak aby były dopasowane do Twoich potrzeb.

Hot desking: integracja

Częste zmiany miejsca pracy sprawią, że poznasz więcej osób z różnych działów. Będziesz mógł porozmawiać i lepiej się poznać. Im większy coworking i więcej firm wynajmujących przestrzeń – tym większe perspektywy na poznanie nowych osób, nawiązanie współpracy, czy naukę.

Hot desking: motywacja

Wynajęcie hot desku to nie tylko motywacja do wyjścia z domu, ale także do… sprzątania! Codzienna zmiana biurka wymaga utrzymania porządku. Uporządkowanie miejsca pracy po każdym dniu staje się naturalne i wpisuje w harmonogram dnia.

Hot desking: komfort

Hot desking sprawia, że zamiast pracować z domu, w którym często brakuje odpowiednich warunków, zaczynasz wykonywać obowiązki w miejscu do tego przystosowanym. Wygodne biurka, krzesła i zaplecze gastronomiczne sprawia, że możesz w 100% poświęcić się pracy.

Hot desking wspiera innowacyjność. Świetnie sprawdzi się w firmach, które zatrudniają pracowników projektowo i w elastycznych godzinach pracy. Będzie też dobrym pomysłem, kiedy firma chce zatrudnić wiele osób, ale tymczasowo. Idea hot desków w coworkingu wpisuje się również w najnowszy trend elastycznych miejsc pracy, dopasowanych do potrzeb pracownika. 


Autor: Solutions.Rent 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF