...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Debaty MUN – najnowszy hit edukacyjny w świecie młodzieży.

Konferencje Model United Nations (MUN) to symulacje ONZ przeprowadzane w szkołach na całym świecie. Są one wspaniałą szansa dla młodych ludzi na rozwój umiejętności międzykulturowych i dyplomatycznych.

W ostatnich latach w Polsce odnotowano zwiększone zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych konferencjami Model United Nations (MUN). Organizowane na zasadach symulacji ONZ, wydarzenia te pozwalają młodym ludziom na poznanie globalnych problemów i wyzwań, na zdobycie doświadczenia w negocjacjach międzynarodowych oraz rozwijanie swoich umiejętności public speakingu.

Na konferencjach MUN, uczniowie przyjmują role delegatów państw członkowskich ONZ i uczestniczą w debatach nad różnymi kwestiami globalnymi. Podczas tych symulacji uczestnicy przedstawiają stanowisko swojego kraju, starając się uzyskać poparcie innych państw dla swojego punktu widzenia. Dzięki temu, uczniowie mają okazję poznać różnorodne perspektywy na światowe wyzwania, co pomaga im w zrozumieniu złożoności
problemy globalne oraz rozwijać swoje umiejętności międzykulturowe.

Zapytaliśmy jednego z organizatorów najbliższej konferencji MUN w Warszawie, zwanej „RaszMUN”, o pozytywy dołączania do tych debat:

„Biorąc udział w konferencjach MUN, uczniowie  rozwijają swoje umiejętności dyplomatyczne i negocjacyjne. Co więcej, w trakcie debat, uczestnicy muszą przekonywać innych delegatów do swojego punktu widzenia, poprzez argumentacje swoich stanowisk, w sposób przekonujący i logiczny. Taka praktyka pomaga uczniom w rozwoju umiejętności public speakingu, krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.”

Oprócz korzyści edukacyjnych, konferencje MUN są również wspaniałą okazją dla uczestników do nawiązywania nowych znajomości oraz poznawania ludzi o różnych kulturach i pochodzeniach. Młodzi ludzie, którzy biorą udział w MUNach, mają okazję spotkać się z rówieśnikami z innych krajów, co pozwala na zbudowanie mostów międzykulturowych i zrozumienie innych społeczności

Konferencje Model United Nations to doskonałe wydarzenia dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności dyplomatyczne, międzykulturowe i public speakingu. Dlatego zachęcamy uczniów do zainteresowania się tą formą edukacji, która pozwala na poznanie świata z innej perspektywy i na lepsze zrozumienie złożoności problemów globalnych.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF