...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Digital Excellence Awards 2021 rozstrzygnięty!

digital excellence

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Digital Excellence Awards 2021 na najlepsze projekty transformacji cyfrowej. Do konkursu zgłosiła się w tym roku rekordowa liczba organizacji, a ostatecznie z gali finałowej ze statuetkami i wyróżnieniami Digital Excellence of the Year wyjechało siedem z nich. 

Konkurs Digital Excellence Awards organizowany jest od 2016 r. przez Digital Excellence – inicjatywę oparta o wymianę najlepszych praktyk cyfrowej ery, promocji innowacji, rozwoju cyfrowych liderów i doskonalenia cyfrowych kompetencji oraz CIONET Polska – społeczność IT Executives, reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. Jury tegorocznej,  piątej edycji wydarzenia wybierało tytuły liderów transformacji i przyznawało wyróżnienia za najlepsze projekty cyfrowe w sześciu kategoriach konkursowych. Osobną nagrodę przyznali przedstawiciele społeczności CIONET w głosowaniu online. 

 

Zwycięzca w kategorii Digital Strategic Perspective  

Nagrodę za na najlepsze projekty transformacyjne, oparte o rozwiązania cyfrowe kluczowe dla strategii i modelu biznesowego zdobyły dwie firmy: CCC i Krajowa Izba Rozliczeniowa. 

Administracja zdrowotna

Autorem najlepszego projektu mającego na celu dostarczenie kompleksowego i innowacyjnego doświadczenia klientów zostało Centrum E-Zdrowia. Jurorzy nagrodzili opracowany przez firmę projekt e-Rejestracji, służący do zapisów na szczepienia przeciw COVID-19.  

Zwycięzca w kategorii Digital Capabilities 

Nagroda Digital Excellence 2021 za najlepszy projekt transformacyjny bezpośrednio wspierający strategię i model biznesowy w zakresie budowania cyfrowych kompetencji i zasobów technologicznych trafiła do Polpharmy. 

Zwycięzca w kategorii Transformational Capabilities  

W tej kategorii o nagrodę rywalizowały projekty transformacyjne, oparte na budowaniu kultury organizacyjnej i nowoczesnym przywództwie w procesach zmian, generujące rewolucyjne innowacje w organizacji. Wyróżnienie przyznano firmie Kross.

Za przeprowadzenie zwinnej transformacji w odpowiedzi na zmiany rynkowe spowodowane pandemią. Efektem jest innowacyjne rozwiązanie łączące tradycyjne i cyfrowe kanały sprzedaży.

Krzysztof Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu ds. Operacji i IT w mBanku wręczając statuetkę dla zespołu Kross

Zwycięzca w kategorii Operational Efficiency 

Laureatem Digital Excellence Awards 2021 w kategorii Operational Efficiency (projekty oparte na scyfryzowanych systemach zarządzania dla poprawy efektywności operacyjnej organizacji) zostało ING Tech Poland.  

Zwycięzca w kategorii Environmental & Social Impact 

To nowa kategoria, wprowadzona w tegorocznej edycji Digital Excellence Awards. Wyróżnia projekty mające na celu realizację strategii zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska.  

Zwycięzcą w tej kategorii zostało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu – „za innowacyjne wykorzystanie i popularyzację rozwiązań technologicznych umożliwiających oszczędność zużycia wody, które mają wymierny wpływ na środowisko”.

 Jury Maciej Kawecki, Prorektor Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie

Digital Excellence Awards 2021 – nagroda społeczności 

Co roku nagrodę specjalną Digital Excellence przyznaje społeczność CIONET Polska – zwycięzca wyłaniany jest w drodze głosowania online. W tegorocznej edycji najwięcej głosów uzyskał projekt Żappka Store, zgłoszony przez firmę Żabka, a wyróżnienie wręczył Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii i Digitalizacji Grupy CCC oraz Przewodniczący Advisory Board CIONET Polska.

Digital Excellence Awards 

Digital Excellence Awards to organizowany od 2016 r. konkurs, w którym wyróżniani są najlepsi liderzy przemian cyfrowych. Nagrody Digital Excellence of the Year otrzymują firmy i ich zespoły, które skutecznie wdrażają procesy transformacji cyfrowej oraz wykazują korzystne rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. Laureaci konkursu Digital Excellence Awards są nominowani do udziału w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu CIONET Digital Leader of the Year.


Źródło: Digital Excellence

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF