...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Filip Beźnicki nowym Digital Strategy Directorem w Havas Media Group

Filip Beźnicki

Havas Media Group wzmacnia kompetencje digitalowe. Do agencji od 1 lipca 2020 r. dołącza Filip Beźnicki obejmując nowo utworzone stanowisko Digital Strategy Director.

Z początkiem lipca do agencji mediowej Havas Media Group dołącza ekspert w zakresie strategii digitalowej Filip Beźnicki. Obejmie on stanowisko Digital Strategy Director w zespole Havas Intelligence i będzie raportować bezpośrednio do Alicji Cybulskiej – Chief Strategy Officer. Jest to kolejny krok w rozwoju ekspertyzy digitalowej Havas Media Group, która stawia na ciągły rozwój i wzmocnienie kompetencji digitalowych, szczególnie w obszarze strategii komunikacji, jak również efektywną współpracę ekspertów strategii z zapleczem mediowym agencji. Do zadań Filipa będzie należeć tworzenie strategii digitalowych dla klientów HMG w oparciu o nowy sieciowy proces strategiczny MX oraz badanie i filozofię Meaningful Brands, a także komplementarna współpraca z Dominikiem Wałęgą, Chief Digital Officer, w celu budowania kompleksowej oferty komunikacji w ekosystemie digital.

Filip to jeden z najbardziej innowacyjnych strategów digitalowych w Polsce z silnym backgroundem mediowym. Śmiało można o nim powiedzieć, że to jeden z trendwatcherów rynku. Przez ostatnie kilka lat zdobywał doświadczenie na wymagających projektach doradczych oraz uczestniczył w wielu projektach e- commerce’owych. Podoba nam się holistyczne spojrzenie Filipa na komunikację, całościowe spojrzenie na marki klienta: od odpowiedniego insightu, poprzez pozycjonowanie, dobór komunikatu, odpowiednie touchpointy, kończąc na ekspozycji produktu w punkcie sprzedaży zwłaszcza online oraz to, jak odkrywa przed klientami potencjał digitalu – często wychodząc w swoich rekomendacjach poza schematy angażujące uwagę konsumenta, które jednak w pełni przekładają się na realizację wyników biznesowych . 

Małgorzata Węgierek CEO Havas Media Group

Filip Beźnicki to ekspert mediowy z ponad 13-letnim doświadczeniem w zakresie tworzenia i implementacji strategii komunikacyjnych, zarówno od strony mediowej, jak i kreatywnej. Swoją karierę zaczął w Starcomie, następnie przez 3 lata w Next Agency zajmował się tworzeniem strategii komunikacji, a przez ostatnie kilka lat zdobywał doświadczenie pracując w agencji Saatchi&Saatchi, ostatnio na stanowisku Digital Growth Director. W swojej karierze miał okazje prowadzić projekty dla takich klientów jak Coca Cola, T-mobile, IKEA, Microsoft, MARS czy Jacobs. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, a na swoim koncie ma m.in. takie nagrody jak: Cannes Lions, Effie czy Mixx Awards.

Havas Media Group nieustannie wzmacnia kompetencje digitalowe Poza standardowym zestawem narzędzi marketingowych realizuje kampanie na Allegro czy jeszcze nieobecnym w Polsce – Amazon, pracując dla liderów kategorii m.in. PKO BP, PLL LOT (40 rynków globalnie), doradzając przy tym największym marketerom w zakresie data driven marketingu takich jak. m.in. Canal+, PKO BP, LOT, Hyundai, Dr Oetker i wielu innym.

W związku z powyższymi zmianami, kompetencje jednostki HavasX, dotychczas podlegającej pod Havas Intelligence, zostają podzielone między Filipa Beźnickiego a Dominika Wałęgę, który przejął obowiązki związane z rozwojem tego obszaru współpracy. Dominik ma szerokie doświadczenie na rynku startupów, a w poprzednich miejscach pracy stworzył od podstaw dział SEM, SEO i Performance oraz był odpowiedzialny za prowadzenie działań dla największych klientów agencji w zakresie performance marketingu.


Źródło: Informacja prasowa Havas Media sp. z o.o.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF