...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

#FirmaNaNowo z Facebookiem – eksperci wspierają rewolucje biznesowe w małych i średnich firmach w Polsce

wideoporadniki Facebooka

Założenie firmowego profilu na Facebooku, czy podstawowa umiejętność tworzenia kampanii w Menedżerze reklam od dawna nie wystarczają już do sprostania coraz wyższym oczekiwaniom i potrzebom klientów. Żeby utrzymać się na rynku, szczególnie w trakcie pandemii, mniejsi gracze muszą działać jeszcze szybciej i jeszcze efektywniej.

  • W 2020 r. ponad połowa przedsiębiorstw w Polsce rozpoczęła lub zwiększyła sprzedaż on-line, aby utrzymać pewien poziomu przychodów1. W konsekwencji, rodzimy rynek e-commerce wzrósł o ponad jedną trzecią (35%).
  • Dwie trzecie małych i średnich firm postrzega Facebooka jako odpowiednie i skuteczne miejsce do zdobywania nowych klientów, ale wiele z nich nie posiada wiedzy o bardziej zaawansowanych opcjach reklamowych na platformie.
  • Seria wideoporadników #FirmaNaNowo z Facebookiem ma zmienić tę sytuację i dostarczyć rzetelnej, profesjonalnej wiedzy na temat opcji sprzedażowych na Facebooku.
  • Pierwszy odcinek do obejrzenia od 28 czerwca (poniedziałek) na stronie Przestrzeń from Facebook.

63% małych i średnich przedsiębiorców w Polsce twierdzi, że korzystanie z Facebooka daje im lepszy dostęp do nowych klientów2. Więcej niż 50% uważa, że Facebook przyczynia się do poprawy satysfakcji konsumentów. W rozmowach z ekspertami przyznają jednak, że znajomości narzędzi i usług platformy uczą się „na własnych błędach” i bez profesjonalnego wsparcia, co nie pozwala im na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów ani analizowanie skuteczności podejmowanych działań. Ostatnie miesiące wpłynęły na znaczne przyspieszenie tempa zmian. Aby skutecznie docierać do swoich odbiorców i rozwijać swój biznes, przedsiębiorcy powinni świadomie korzystać z tego, co oferuje im ekosystem Facebooka.

#FirmaNaNowo z Facebookiem to program, w którym małe firmy przechodzą internetowe rewolucje pod okiem profesjonalisty. Wraz z dedykowany ekspertem w dziedzinie marketingu i sprzedaży online, w przyjaznej, luźnej atmosferze wspólnie szukają rozwiązań odpowiednich dla ich biznesu. Efektem tych rozmów i konsultacji są wideo przewodniki publikowane na stronie na Facebooku – Przestrzeń from Facebook. To dawka wiedzy zarówno dla doświadczonych e-biznesów, jak i dla właścicieli firm, którzy dopiero rozpoczynają internetową przygodę. Pierwszy z odcinków pojawił się 28 czerwca (poniedziałek).

Facebook oferuje polskim przedsiębiorcom wiele możliwości rozwoju w zakresie prowadzenia biznesu online, między innymi cykle bezpłatnych szkoleń czy webinariów. Ostatnie miesiące jednak znacznie wpłynęły na rynek firm działających w świecie online, ponieważ pojawiły się nowe wyzwania i potrzeby. Wszystko dzieje się bardzo dynamicznie, dlatego formuła nowego programu #FirmaNaNowo z Facebookiem wpisuje się ten krajobraz biznesowy.

Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce, krajach bałtyckich, Rumunii i Bułgarii

W trakcie każdego z odcinków programu #FirmaNaNowo z Facebookiem właściciele wyselekcjonowanych firm uczą się m.in. jak docierać do nowych klientów, tworzyć angażujące treści, a także jak zainteresować swoimi produktami osoby spoza Polski. Wśród bohaterów:

Doradzają im: Paweł Panawa, specjalista w efektycznym wykorzystywaniu Facebooka i Instagrama w celach reklamowych; Sylwia Barthel de Weydenthal, bizneswoman z 20-letnim stażem branży marketingowej i Mateusz Wyszyński, profesjonalny doradca lokalnych firm podczas wchodzenia na globalne rynki.

Prowadzącym każdego z odcinków jest Karol Paciorek – popularny twórca internetowy z 10-letnim doświadczeniem w branży, kojarzony z YouTubem i programami takimi jak „Imponderabilia” i „Lekko Stronniczy”.

Pod koniec czerwca ruszy też trzecia seria bezpłatnych webinarów dla małych i średnich firm. Pierwszy z nich, „Zbuduj swoją obecność na Facebooku i Instagramie”, rozpocznie się 30 czerwca (środa), o godz. 13:00. Wszystkie szkolenia odbędą się online, na stronie na Facebooku Przestrzeń from Facebook.

1 PwC
2 Badanie Ipsos 2020


Źródło: Facebook

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF