...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

GastroProdukt – innowacyjne urządzenia pralnicze

gastroprodukt urzadzenia pralnicze

Mimo że komercyjne korzystanie z usług pralni w Polsce wciąż nie jest tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych, to jednak są miejsca, gdzie specjalistyczne urządzenia pralnicze tj. pralka przemysłowa, magiel elektryczny czy magle przemysłowe stanowią niemal niezbędne wyposażenie. Jakie są to miejsca? Gdzie kupić do nich niezbędny sprzęt? Jakie maszyny są używane w profesjonalnej pralni? Na co zwracać uwagę wyposażając pralnię?

pralnia

Zastosowanie urządzeń pralniczych

Czystość to walor, który w obecnych czasach powinien być spełniany w wielu miejscach – miejscach pracy, domach prywatnych czy miejscach publicznych. Ma to znaczenie zwłaszcza w czasach epidemii, ale także poza nią, utrzymanie czystości jest konieczne w niektórych branżach. Gdzie zatem można używać profesjonalnych urządzeń pralniczych?

To, aby było czysto ma zwłaszcza ogromne znaczenie w branży hotelarskiej, gdzie utrzymanie ciągłości wymiany pościeli jest wręcz kluczowe. Rotacja gości może być ogromna i wówczas każdy klient oczekuje, że będzie mógł korzystać w pełni z przygotowanego dla niego pokoju. Nie ma nic gorszego dla gościa, jak konieczność oczekiwania na wejście do apartamentu, ponieważ właśnie trwa wymiana pościeli. Dlatego ten proces w hotelach i pensjonatach powinien przebiegać szybko. Klasyczne pralki, dostępne na rynku nie mają ku temu odpowiedniej pojemności jak i pranie w nich różnorodnych, zazwyczaj dużych gabarytowo, tkanin przebiega w długim czasie. Aby jak najbardziej usprawnić proces prania, suszenia i późniejszego prasowania, należy zaopatrzyć się we właściwe urządzenia pralnicze.

Przydają się one także w restauracji, której celem jest zapewnienie gościom czystych obrusów. Maszyna pralnicza to też dobre rozwiązanie dla szpitali i placówek medycznych, gdzie odpowiednia dezynfekcja i czystość pełni znaczenie szczególne, bo pozwala chorym na uniknięcie dodatkowych drobnoustrojów. Zwłaszcza w szpitalu, kontakt z pościelą po poprzednim pacjencie jest wielce niewskazany, zwłaszcza jeśli cierpiał on na chorobę zakaźną. Rotacja w szpitalach również wpływa na to, że trzeba wymieniać materiały w sposób ciągły i szybki, a z takim zadaniem pralki komercyjne nie są wystarczające.

Warto też wiedzieć, że mniejsze urządzenia pralnicze sprawdzą się też w domach prywatnych, zwłaszcza wielodzietnych lub wielorodzinnych, gdzie pranie dużej ilości ubrań dla wielu członków rodziny może być nieefektywne dla standardowych pralek, mających zazwyczaj pojemność ok. 5 kg.

magiel elektryczny

Wyposażenie pralni magiel elektryczny to nie wszystko

Właściwa maszyna to podstawa sukcesu. Odpowiedni sprzęt obejmuje charakterystyczne produkty, jakie mogą się przydać. Im więcej rodzajów posiadasz, tym sprawniejsze będzie pranie, prasowanie i suszenie.

W ofercie znajdziesz przede wszystkim pralki przemysłowe, mogące pomieścić nawet do 60kg prania na raz. Czyni to te urządzenia niezwykle ekonomicznymi. Przykładowe urządzenia znajdziesz na stronie gastroprodukt.pl/pralki-przemyslowe Po drugie mamy stół prasowalniczy np. z podgrzewanym blatem i generatorem pary. W takich stołach liczy się głównie obszar roboczy, mogący pomieścić duże rozmiary materiałów. Prasowanie na nim firan, zasłon, pościeli nie będzie stanowił problemu. Proces prasowania obejmuje tu różne tkaniny i materiały tj. pościel czy obrusy. Dzięki stołom prasowalnicznym możliwe jest np. pranie na wilgotno wszelkiego rodzaju tkanin. Hotele czy szpitale potrzebują materiałów wykrochmalonych, a dzięki stołowi, pralce i odpowiednim detergentom będzie to możliwe.

Niezwykle potrzebnym urządzeniem jest też magiel (maglownica). Magiel przemysłowy dedykowany jest do pracy ciągłej, jest odporny na wilgoć, posiada wydajność nawet 50kg/godzinę. Prędkość posuwu urządzenia wokół własnej osi wynosi nawet 3,9m/minutę i generuje hałas 65 db. Zapoznaj się z urządzeniem i jego parametrami na stronie gastroprodukt.pl/magiel-przemyslowy.

W Twojej firmie przyda się także prasowalnica elektryczna do prasowania np. kurtek i płaszczy czy garniturów.

Ostatnim wartym wspomnienia urządzeniem jest też pralnico-wirówka lub suszarki przemysłowe. Niezwykle skracają cały proces suszenia. Nie musisz już, jak w dawnych czasach tracić czasu i miejsca na rozwieszanie płacht materiału na suszarkach i czekać na wyschnięcie. Teraz maszyna robi to za Ciebie, pozwalając na ekspresowe wysuszenie nawet dużych materiałów.

pralnia magiel

Wymagania dla urządzeń pralniczych

Wybierając urządzenia pralnicze do swojej firmy, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym będzie waga i wielkość pralki. Duże znaczenie ma także wielkość bębna czy maksymalna liczba załadunku liczona w kilogramach. Pralki charakteryzują się także określoną prędkością – sprawdź zatem długość cykli prania. Następnie zwróć uwagę na pobór mocy i poziom hałasu i dodatkowe zabezpieczenia urządzeń.

Ważny jest dobór właściwego modelu – na rynku znajdziesz opcje wolnostojące, z amortyzatorami lub takie, które wymagają przytwierdzenia do podłoża. Warto też zaufać profesjonalnym firmom tj. GastroProduct, które posiadają wieloletnie doświadczenie w sprzedaży profesjonalnych urządzeń pralniczych dla firm. Ich urządzenia znajdziesz np. na stronie gastroprodukt.pl/urzadzenia-pralnicze.

Zachęcamy do zapoznania się z polityką firmy i oferowanymi przez nią usługami, bo naprawdę warto!


Źródło: gastroprodukt.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF