...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Hybrydowy maraton w Nowym Jorku i wirtualne medale

Maraton_NYC

Przez prawie dwa ostatnie lata praca oraz nauka w wersji zdalnej lub hybrydowej stały się normalnością. A co z bieganiem?

Organizatorzy corocznego maratonu w Nowym Jorku musieli zrezygnować z tego wydarzenia rok temu z racji pandemii covid-19. Mimo tego, że wydarzenie nie mogło odbyć się w swojej klasycznej formie powstała aplikacja pozwalająca na wzięcie udziału w dowolnym miejscu na świecie. Przebiegnięciu maratonu samemu nie towarzyszyły takie emocje jak w przypadku całego wydarzenia, ale była to przynajmniej namiastka tego doświadczenia.

W tym roku postanowiono pójść o krok dalej i maraton odbędzie się hybrydowo. Trzydzieści tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniu na miejscu, a chętni z dalszych okolic analogicznie do zeszłorocznej edycji będą mogli wziąć udział dzięki swoim telefonom. Na tym jednak nie koniec, aplikacja pozwala na obserwację na mapie poczynań każdego z biegaczy zarówno tych stacjonarnych, jak i zdalnych. A w ramach wsparcia dla osób biegnących samodzielnie zostaną nagrane i odtwarzane w trakcie biegu głosy z imprezy w Nowym Jorku. Za to na mecie czekać na nich będzie wirtualny medal, z którym dzięki technologii AR będą mogli zrobić sobie selfie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF