Koniec PGL Major Stockholm 2021

8 Listopada 2021 na pewno zapadnie w pamięci graczy Navi oraz G2. S1mple ma co świętować. A CS:GO znów udowodnił, że nie jest martwą grą

Ten finał przyniósł ze sobą kilka historycznych wydarzeń, wartych odnotowania. Przede Wszystkim Navi w końcu zdobyło wymarzone zwycięstwo w turnieju rangi Major. Drużyna prowadzona przez Oleksandra „S1mple” Kostylieva pokonała Francuskie G2 bez utraty mapy. W efekcie udało im się wygrać cały turniej bez porażki na, chociażby jednej mapie. Wygrali dziesięć map z rzędu, S1mple po pięciu latach doczekał się wygranej na Majorze, a to wszystko ukoronował zdobyciem tytułu MVP.
Sama wygrana już budzi emocje, ale dodatkowo ważne jest, przed jaką publicznością tego dokonali. Na Twitchu w jednym momencie było aż 2,5 miliona osób, jednocześnie oznacza to pobicie rekordu oglądalności CS:GO na Twitchu.
Choć mogło się wydawać, że był to jednostronny pojedynek. Oddać trzeba drużynie Nikola “Niko” Kovač, że stawili twardy opór i był cień szansy, że zobaczymy trzecią mapę.

Jednocześnie oznacza to koniec pierwszego od dwóch lat Majora. Pozostaje mieć nadzieje, że na kolejny przyjdzie nam czekać krócej niż ostatnio.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF