...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gdzie będziemy podróżować w 2019 roku?

Koniec roku to doskonały moment na planowanie i realizowanie podróżniczych marzeń, zarówno tych dalszych jak i całkiem bliskich. Tym bardziej, że 2019 rok będzie obfitował w wiele okazji do tego, by zwykły weekend przedłużyć i zamienić w ukochany przez Polaków citybreak. Jak wskazuje Skyscanner, w tym roku, to właśnie Majówka była najgorętszym momentem na zagraniczne podróże i wygląda na to, że czekający nas aż 5-dniowy majowy weekend 2019, może powtórzyć zeszłoroczny sukces. Dokąd wybierzemy się na planowany urlop? Analitycy Skyscanner sprawdzili najmodniejsze i najpopularniejsze kierunki, które podbiją nasze serca. Lista top zawiera kilka nowości, jak choćby Tajwan i Peru, czy Tromso słynące z safari z wielorybami. W Polsce chętnie udamy się na Śląsk, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, również z zagranicy.

Które kierunki najchętniej wybierzemy?

2019 rok to nowe podróżnicze otwarcie. Choć nadal będziemy tłumnie podbijać włoskie, hiszpańskie czy chorwackie plaże, a jesienią i zimą napawać zmysły azjatycką egzotyką, to chętnie sięgniemy po nowe kierunki. Na liście znalazły się m.in.

  1. Izrael
  2. Maroko
  3. Norwegia (Tromso)
  4. Czarnogóra (Podgorica)
  5. Hiszpania (Sewilla)
  6. Tajwan
  7. Peru
  8. Jordania (Amman)
  9. Zanzibar
  10. Włochy (Neapol)

Nowe kierunki, które będziemy eksplorować

Polacy nadal będą chętnie latać do Azji, zwłaszcza Tajlandii, Wietnamu czy Kambodży, ale również otwierać się na nowe kierunki, w tym Tajwan – połączenie uporządkowanej Japonii i gwarnego Hong Kongu. Na miejscu czekają nie tylko zniewalające krajobrazy, piękne świątynie czy pomniki Buddy, ale również tętniące życiem nocne markety (Night Markets), organizowane niemal w każdym mieście. Najtańszym miesiącem na podróż do Tajwanu będzie maj – za bilety zapłacimy już od 1730 zł.

Wśród nowości 2019 na liście Skyscanner pojawiła się również Ameryka Południowa z Peru – kraj Inków słynący m.in.  z Machu Picchu, Kanionu Colca czy Amazonki. Jego mieszkańcy, Peruwiańczycy, są niezwykle otwarci, chętnie nawiązują relacje z przybyszami z Europy i rozpieszczają swoją gościnnością. Ameryka Południowa nadal należy do najdroższych – najtańszym miesiącem na podróż do Peru będzie przełom kwietnia i maja, kiedy za bilet zapłacimy od 3 170 zł.

Trzecią nowością na liście Skyscanner jest Norwegia z Tromso, leżącym na wyspie Tromsoya za kołem podbiegunowym. To raj dla miłośników dzikiej przyrody, fiordów i safari z wielorybami. Obserwowanie waleni to jedna z głównych lokalnych atrakcji. Wycieczki organizowane są z udziałem przyrodników i przebiegają tak, by nie zakłócić spokoju zamieszkujących w głębinach Morza Norweskiego ssaków. Do Tromso bezpośrednio polecimy z Gdańska.

W Polsce w 2019 roku warto odwiedzić Śląsk, którego stolica była gospodarzem międzynarodowej konferencji klimatycznej COP24 i gości tysiące osób niemal z całego świata. Śląsk, owiany licznymi legendami, to kopalnia atrakcji. Na miejscu czekają liczne zamki z możliwością odbycia nocnego zwiedzania, Pustynia Błędowska czy największy w Polsce browar przemysłowy z ponad 400-letnią tradycją warzenia piwa i z Muzeum Piwowarstwa. Warto zobaczyć osiedla robotnicze – najsłynniejsze z nich, Nikiszowiec, to obecnie jedna z głównych atrakcji regionu. Dodatkowo, na miejscu czekają malownicze jeziora, liczne parki rozrywki dla całej rodziny, tajemnicze kościoły i kaplice, jak choćby Kaplica Czaszek w Czermnej i masa przygód.

Stałe punkty na podróżniczej mapie Polaków

Izrael, Maroko i Jordanię odwiedzamy i będziemy odwiedzać coraz częściej i tłumniej, a wszystko za sprawą bezpośrednich połączeń oferowanych przez tanie linie lotnicze. Jeszcze do niedawna lot do Ammanu kosztował około 1300-1600 zł, a dziś m.in. z Warszawy czy Krakowa możemy udać się za około 200-300 zł. Ta sama zasada dotyczy Izraela – oprócz Tel Awiwu, w nadchodzącym roku wybierzemy również Ejlat, na południu kraju, miejsce idealne dla miłośników plażowania i nurkowania, a do tego słoneczne przez 12 miesięcy.

Południe Europy z Włochami, Hiszpanią i Portugalią na czele to od lat preferowany przez Polaków kierunek, zarówno na dłuższy wakacyjny urlop, jak i krótsze weekendowe pobyty. W tym roku wszystko wskazuje na to, że najchętniej będziemy wybierać Sewillę, stolicę Andaluzji na Południu

Hiszpanii, a we Włoszech Neapol – gwarne, pełne turystów i choć uchodzące za jedno z najbrudniejszych miast, to urzekające pięknem i zabytkami, a także świetnie zlokalizowane. Ponadto, region Bałkanów, spośród których najczęściej wybieramy malowniczą Chorwację w 2019, urozmaicimy równie urokliwą i jednocześnie mniej odkrytą Czarnogórą.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF