...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Grupa Romet z ogromnym przychodem

Romet

Grupa Romet, polski producent rowerów i lider rynku zakłada, że przychody na koniec bieżącego roku wyniosą 450 mln złotych.

Spółka w roku 2020 odnotowała sprzedaż na poziomie 322,7 mln złotych. Wyniki pozwoliły firmie utrzymać się na pozycji lidera produkcji rowerów w Polsce. Ogromne zwiększenie popytu na jednoślady w ubiegłym roku było podyktowane pandemią COVID-19. Zwiększyło się zapotrzebowanie na indywidualne środki transportu, jak również potrzeba utrzymania zdrowego stylu życia.

W 2021 r. moglibyśmy wygenerować jeszcze większe przychody, ale podjęliśmy decyzję o utrzymaniu wysokiej jakości naszych produktów i nie zastępowaniu osprzętu tak uznanych marek jak SHIMANO lub SRAM tańszymi zamiennikami, na co niestety zdecydowała się część konkurencji. W Romet konsekwentnie stawiamy na najbardziej uznanych partnerów oraz rozwój technologii – nasze ramy produkowane są w Polsce w jednej z najbardziej zrobotyzowanych fabryk ram rowerowych w Europie. Takie podejście zdecydowanie nam się opłaca, bo w 2021 r. odnotowaliśmy ponad 35% wzrost sprzedaży, przy czym duży wpływ na ten wynik miało zwiększenie popytu w miastach powyżej 100 000 mieszkańców, gdzie zwykle sprzedają się najbardziej zaawansowane modele rowerów

Grzegorz Grzyb, wiceprezes zarządu Romet

W 2021 roku Grupa Romet odnotowała aż 50% wzrost wartości sprzedaży poprzez e-commerce. Tak dobry wynik został uzyskany poprzez rozbudowanie internetowej platformy sprzedażowej i wdrożenia nowych sposobów obsługi klienta. Obecnie grupa Romet jest na etapie tworzenia kolejnych systemów sprzedaży. Firma szacuje, że przychody z branży e-commerce wzrosną o kolejne 30% w przyszłym roku.

Rok 2022 dla Grupy ma być jeszcze bardziej owocny. Producent rowerów planuje osiągnąć aż 600 milionów złotych przychodu. Co ciekawe, aż 20% wyprodukowanych rowerów mają stanowić rowery elektryczne.

Grupa Romet od roku 2019 zanotowała aż 35% wzrost sprzedaży. Do końca roku 2021 ma to być aż 450 mln złotych przychodu oraz EBITDA na poziomie 54 mln zł.

Adam Daniluk