...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Grupa Santander i Laspau wspierają innowacyjne nauczanie poprzez kolejny program stypendialny

stypendium kobieta biblioteka

Grupa Santander wraz z Laspau, światowej sławy organizacją afiliowaną przez Uniwersytet Harvard prowadzą nabór do projektu stypendialnego dla kadry akademickiej. Program Santander Skills – Innovation in Teaching pozwoli wykładowcom nabyć nowe umiejętności z obszaru innowacji w nauczaniu i rozwinie ich kompetencje pedagogiczne. Santander jest Partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Do 26 lipca trwa rekrutacja do kolejnego z programów stypendialnych Grupy Santander. W projekcie weźmie udział 150 uczestników z 11 krajów. Na stypendystów czeka cykl kursów, podczas których zapoznają się z innowacyjnymi programami nauczania z całego świata. Stypendium przeznaczone jest dla wykładowców akademickich, którzy, dzięki udziałowi w programie, będą mieli okazję wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku. Uczestnicy będą stosować metody aktywnego uczenia się oraz nauczania wstecznego na podstawie własnych projektów edukacyjnych.

Program szkolenia będzie prowadzony w języku hiszpańskim, angielskim i portugalskim. Jest skierowany do wykładowców uniwersyteckich pracujących w Polsce oraz w Niemczech, Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii, Urugwaju i Wielkiej Brytanii. Kursy poprowadzą eksperci z organizacji Laspau, powiązanej z Uniwersytetem Harvard.

Wsparcie kadry akademickiej w rozwoju jest jednym z naszych priorytetów. Innowacyjność w nauczaniu jest kluczowym aspektem umożliwiającym dostosowanie kompetencji młodych ludzi do rynku pracy, który zmienia się bardzo dynamicznie. Dodatkową niezwykle istotną wartością tego stypendium, szczególnie w czasie pandemii, jest możliwość wymiany wiedzy oraz nawiązanie relacji z przedstawicielami zagranicznych uczelni. Mamy też nadzieję, że uczestnicy z Polski po zakończeniu szkoleń będą ambasadorami innowacyjności w swoim środowisku i będą dzielić się zdobytą wiedzą.

Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce

Misją organizacji Laspau jest promowanie wysokiej jakości edukacji. Od początku działania Laspau opracowała i zarządza ponad 240 programami stypendialnymi, z których skorzystało już przeszło 20 tys. osób.

Nasza sieć ekspertów i 55-letnie doświadczenie w dawaniu dostępu do wysokiej jakości szkolnictwa wyższego pomogły zaprojektować program, w którym ludzie mogą uczyć się zaawansowanych technik; nawiązać więzi z uniwersytetami o światowej renomie; stać się lepszymi nauczycielami; i promować zmiany, które wpływają na ich instytucje.

Angelica Natera, dyrektor wykonawcza Laspau

Kurs rozpocznie się w październiku. Kandydaci mogą sprawdzić kryteria naboru i złożyć wniosek na https://app.becas-santander.com/pl/program/becas-santander-skills-innovation-in-teaching-laspau. Termin upływa 26 lipca. Uczestnicy, którzy pomyślnie ukończą wszystkie działania w ramach programu, otrzymają certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.


Źródło: Santander

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF