...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Huawei nowym liderem rynku tabletów

huawei

Marka Huawei, która odnosi sukcesy na rynku smartfonów, cieszy się coraz większą popularnością także w segmencie tabletów. Jak wynika z najnowszych danych GfK Polonia, w ostatnim roku Huawei podwoił swoją sprzedaż i został nowym liderem całego segmentu. Firma powinna umocnić swoją pozycję w kolejnych miesiącach za sprawą nowego tabletu Huawei MediaPad M5 10.

 Zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, tablet Huawei MediaPad M5 10 spełnia wszystkie cechy, których pożądają konsumenci. Duży dziesięciocalowy wyświetlacz 2K Ultra Vision z trybem ochrony oczu, system audio wykorzystujący cztery najwyższej jakości głośniki Harman/Kardon™, a do tego pojemna bateria umożliwiająca długi czas pracy na jednym ładowaniu sprawiają, że najnowszy tablet Huawei jest świetnym wyborem dla osób, które chcą mieć pod ręką lekkie multimedialne centrum rozrywki.

 

Tablet dla relaksu i do praktycznych celów

Wyposażenie Huawei MediaPad M5 10 w rozwiązania zapewniające wysoki komfort podczas m.in. oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania wpisuje się w dzisiejsze trendy. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Huawei[1] wynika, że konsumenci korzystają z tabletów, aby przede wszystkim zająć wolny czas i się zrelaksować (ponad 40%). Ale tablet pełni też praktyczne funkcje w podróży. Służy wtedy nie tylko do słuchania muzyki (37%), oglądania filmów (34%) lub czytania (34%), ale też do nawigacji (41%).

Z tego powodu konsumenci – przy wyborze tabletów – coraz większą uwagę skupiają na innych równie przydatnych rozwiązaniach: wbudowanej antenie, która zapewnia mobilny dostęp do wi-fi i szybkiego internetu LTE, bezpiecznym i nowoczesnym oprogramowaniu, mocnej i kompaktowej obudowie, a także na pojemnej baterii oraz pamięci. Coraz większym zainteresowaniem cieszą również urządzenia z ekranami o przekątnej 10”. Obecnia stanowią one największą część polskiego rynku tabletów.

 

Multimedialne centrum rozrywki

Huawei MediaPad M5 10 w każdym wspomnianym aspekcie oferuje bardzo dobre parametry. Ekran IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 (2K Ultra Vision) i przekątnej 10.8” pokrywa hartowane szkło 2.5D. Zaokrąglone na swoich krawędziach zapewnia dużo lepsze doznania wizualne aniżeli standardowe wyświetlacze. Obraz jest krystaliczny, wyraźny i bardzo dobrze odzwierciedla rzeczywiste kolory oraz szczegóły. Z kolei cztery wzmacniacze stereo Smart PA – dostrojone i certyfikowane przez firmę Harman/Kardon™ – zapewniają  czyste, głośne i pozbawione zakłóceń doznania dźwiękowe w przestrzennym zakresie 360 stopni!

Wymierne korzyści wynikają także z innych cech i funkcji Huawei MediaPad M5 10. Wbudowana w tablecie antena obsługuje m.in. pasmo B20, które zapewnia dostęp do szybkiego internetu LTE także w miejszych aglomercjach, np. nadmorskich kurortach lub w górach[2]. Najnowszy system operacyjny Android Oreo oraz oprogramowanie EMUI 8 przy wsparciu pamięci 4 GB RAM zapewniają nie tylko dużą wydajność pracy i wysokie bezpieczeństwo, ale też prostą, intuicyjną obsługę.  Bateria 7 500 mAh umożliwia nawet 12 godzin nieprzerwanego odtwarzania filmów[3]. Urządzenie napędza z kolei jeden z najnowocześniejszych ośmiordzeniowych procesorów – HiSilicon KIRIN 960s. Nowy tablet Huawei ma także tylny i przedni aparat o rozdzielczości 13 MP i 8 MP, czytnik linii papilarnych, port USB typu C oraz pamięć 64 GB, którą można rozbudować o dodatkowe 256 GB za sprawą karty microSD.

 

Huawei nowym liderem

Bardzo dobre parametry Huawei MediaPad M5 10 w połączeniu z równie wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną powinny znaleźć uznanie wśród nowych fanów marki i zapewnić dalszy rozwój w segmencie tabletów. Już dziś w segmencie tym Huawei, jako nowy lider, ma 29% udziałów. To niemal dwukrotnie więcej niż na przełomie 2016 i 2017 r. Wzrost ten staje się jeszcze bardziej imponujący w zestawieniu z danymi z końca 2015 i 2014 r. Wówczas udział Huawei wyniósł odpowiednio 5% i 0.5%[4].

Zdobycie pozycji lidera w segmencie tabletów w ciągu trzech lat jest powtórzeniem sukcesu Huawei na rynku smartfonów. I w jednym i w drugim przypadku pracujemy według tej samej zasady: chcemy dostarczać nowoczesne i bardzo dobrze wykonane produkty, które spełniają oczekiwania naszych fanów. Taki jest też nasz Huawei MediaPad M5 10. Oferuje on bardzo dobre parametry i możliwości. Do tego jest stylowy i praktyczny, dzięki czemu powinien być bardzo dobrym wyborem dla wszystkich osób zainteresowanych nowym tabletem – mówi Jefferson Zhang, Dyrektor Zarządzający Huawei CBG Polska.

[1] Badanie zostało zrealizowane w dniach 19.04-20.04.2017 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 517 ankiet z osobami w wieku 15-45 lat, które posiadają i używają tablet.

 

[2] Dotyczy wersji modelu Huawei MediaPad M5 10 LTE.

[3] Na podstawie badań HUAWEI Lab – wersja 10,8”

[4] Źródło: GfK Polonia

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF