...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak kryptowaluty wpływają na wojnę na Ukrainie

kryptowaluty wojna

W obecnej sytuacji każda forma pomocy jest Ukrainie potrzebna również ta przy wykorzystaniu kryptowalut. Wirtualny pieniądz może jednak pomóc również Rosji. W jaki sposób nowe technologie wykorzystują obie strony konfliktu?

Ukraiński rząd ogłosił przyjmowanie pomocy również w kryptowalutach takich jak Bitcoin, Ethereum oraz Ether (usdt) należy jednak pamiętać, że technologia może działać w dwie strony. Nasz wschodni sąsiad od lat wspiera i wykorzystuje zdecentralizowane środki płatności. Spowodowane jest to słabością lokalnej waluty oraz brakiem zaufania do krajowych banków. W efekcie Ukraina uznawana jest za czwarty kraj na świecie pod względem akceptacji kryptowalut. Dzięki temu w obliczu braku pieniędzy w bankach i blokadach płatności bankowej cyfrowe środki płatności okazały się istotną i użyteczną formą płatności. Kryptowaluty oraz NFT zostało wykorzystane również do zebrania ponad 10 milionów dolarów na wsparcie kraju.
Należy jednak pamiętać, że zdecentralizowana waluta może przynieść korzyści również Rosji. Mimo sceptycznego nastawienia w obliczu sankcji i potencjalnych problemów z płatnościami może przestawić się na transakcje oparte o zdecentralizowane waluty, których nie da się objąć blokadami. Dzięki kryptowalutom nawet w przypadku odcięcia Rosyjskich banków od systemu SWIFT transakcje międzynarodowe będą możliwe.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF