...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak testy bezpieczeństwa budują zaufanie. ADAC kluczem do wyboru fotelika samochodowego

W świecie motoryzacji, niemiecka organizacja ADAC od lat stanowi podstawowe źródło informacji na temat standardów bezpieczeństwa w transporcie dzieci. Wyniki tych testów są jednym z najważniejszych wyznaczników dla rodziców szukających odpowiednich fotelików samochodowych dla swoich dzieci. W opublikowanym w maju, najnowszym raporcie ADAC, pozytywnie oceniony został również fotelik Avionaut COSMO. Uzyskał on najwyższą w całym teście notę pięciu gwiazdek w kategorii bezpieczeństwo ze wszystkich testowanych fotelików każdej kategorii wzrostowej. To kolejny produkt polskiej marki z rekomendacją prestiżowej niemieckiej organizacji.

ADAC to najbardziej rozpoznawalny przez konsumentów test oceniający bezpieczeństwo fotelików dziecięcych w Europie. Niemiecka organizacja, poza ogólnym bezpieczeństwem, uwzględnia w procesie testowym fotelików również takie aspekty jak intuicyjność obsługi, ergonomia użytkowania, obecność szkodliwych substancji oraz łatwość czyszczenia. Najwyższa ocena w teście ADAC to 5 gwiazdek, a najniższa to 1 gwiazdka. Testy są uznawane za wiarygodne źródło informacji o bezpieczeństwie produktów, co zwiększa ich znaczenie w oczach rodziców poszukujących fotelików dla swoich dzieci.

ADAC kluczowy dla konsumenta

Z ankiety przeprowadzonej przez NEST Bank w 2017 roku wynika, spośród 900 ankietowanych rodziców, 82,8% zwraca uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa przy zakupie fotelika samochodowego. Testy zderzeniowe (crash tests) są istotne dla 38,8% respondentów. Wynika z tego jednoznacznie, że wyniki niezależnych testów bezpieczeństwa, w tym ADAC, mają duży wpływ na decyzje zakupowe rodziców.

Producenci fotelików samochodowych coraz częściej dbają o to, aby ich produkty spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa sygnowane certyfikatami niezależnych organizacji. Wysokie oceny w testach uwiarygadniają w oczach rodziców jakość produktów. Polski producent Avionaut również stawia na renomę międzynarodowych testów bezpieczeństwa. COSMO, jako kolejny już model marki został pozytywnie zaopiniowany w tegorocznym raporcie ADAC, opublikowanym w maju.

Avionaut COSMO w ocenie ADAC

Fotelik Avionaut COSMO uzyskał wysokie noty za ochronę przy zderzeniach czołowych i bocznych. Jest także najbezpieczniejszym fotelikiem, ze wszystkich testowanych w teście ADAC. Konstrukcja fotelika efektywnie rozprasza siły działające na dziecko podczas kolizji, co minimalizuje ryzyko obrażeń.

System montażu z bazą IQ 2.0 zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, co jest kluczowe w razie wypadku. Prosta i intuicyjna w użyciu baza ISOFIX zwiększa pewność prawidłowego montażu i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przy instalacji. Ergonomia fotelika również została dobrze oceniona. Avionaut COSMO zapewnia wygodę zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży, dzięki czemu dziecko siedzi w komfortowej i bezpiecznej pozycji.

Testy wykazały również, że materiały użyte do produkcji fotelika są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, a tapicerka jest łatwa do zdjęcia i wyprania.

Testy ADAC drogowskazem dla rodzica

Testy ADAC, wraz ze szwedzkim Test Plus, są uznawane za jedne z najbardziej rygorystycznych i kompleksowych na świecie. Organizacja ADAC testuje foteliki pod kątem różnych kryteriów, takich jak bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych i bocznych, łatwość montażu, ergonomia oraz zawartość substancji szkodliwych. Wysokie standardy i dokładność testów sprawiają, że wyniki ADAC są uznawane za wiarygodne i miarodajne przez rodziców na całym świecie.

Wyniki testów ADAC dostarczają niezbędnych informacji, które pomagają rodzicom podjąć świadomą decyzję. Wysokie standardy i dokładność testów sprawiają, że wyniki ADAC są uznawane za wiarygodne i miarodajne przez rodziców na całym świecie.

Pozytywna ocena fotelika Avionaut COSMO przez ADAC to nie tylko wyróżnienie dla producenta, ale też sygnał dla konsumenta, że Avionaut jest doskonałym wyborem dla rodziców poszukujących niezawodnego i bezpiecznego fotelika samochodowego dla swoich dzieci. Producent sukcesywnie rozszerza gamę fotelików z pozytywną rekomendacją ADAC, dzięki czemu dzieci, wraz z biegiem lat, mogą korzystać z kolejnych, równie bezpiecznych modeli marki.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF