...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak wybrać dobrej jakości projektor przenośny?

jak-wybrac-dobrej-jakosci-projektor-przenosny

Projektory przenośne to urządzenia, które sprawdzają się zarówno w domu, jak i w firmie. Umożliwiają bowiem nie tylko wyświetlanie prezentacji multimedialnych, ale również stworzenie wysokiej jakości kina domowego. Jak wybrać dobrej jakości projektor przenośny? Jakie akcesoria dodatkowe mogą okazać się przydatne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Projektor przenośny – wykorzystanie

Jak wspomniano we wstępie projektory przenośne sprawdzają się zarówno do użytku prywatnego, jak i firmowego. W tym pierwszym przypadku wykorzystywane są najczęściej do wyświetlania filmów oraz zdjęć, do czego można wykorzystać nawet ścianę. W efekcie uzyskać można znacznie większy obraz niż w przypadku większości telewizorów. Co więcej, posiadając wysokiej jakość projektor przenośny można stworzyć wysokiej klasy kino domowe, a oglądanie filmów będzie czystą przyjemnością. W przypadku użytku firmowego projektory przenośne wykorzystywane są najczęściej do wyświetlania prezentacji, co jest nieodzownym elementem różnego rodzaju spotkań, narad, czy konferencji.

projektor1

Co wziąć pod uwagę przy wyborze projektora przenośnego?

Wybór dobrej jakości projektora przenośnego wbrew pozorom nie jest prosty, co wynika zarówno z dużej różnorodności urządzeń dostępnych na rynku, jak i faktu, że może to być urządzenie dedykowane do wielu czynności. W związku z tym wybierając projektor przenośny warto wziąć pod uwagę 4 kwestie, a mianowicie:

– jasność, którą mierzy się w ANSI (American National Standards Institute) lumenach. Im większa wartość ANSI lumenów, tym obraz z projektora będzie jaśniejszy. W przypadku wysokiej jakości urządzeń parametr ten przekracza wartość 500 ANSI lumenów, czego przykładem może być Samsung FreeStyle posiadający jasność na poziomie 550 ANSI lumenów;

– rozdzielczość, która wyrażana jest w pikselach. Im wyższa rozdzielczość tym ostrzejszy i bogatszy w detale obraz jest w stanie wyświetlić dany projektor;

– współczynnik kształtu obrazu, który powinien być dopasowany do przeznaczenia. W związku z tym wybierając projektor do użytku firmowego warto postawić na urządzenie ze współczynnikiem 4:3, a w sytuacji, gdy projektor ma służyć do oglądania telewizji, czy filmów lepszym rozwiązaniem jest współczynnik 16:9;

– wagę urządzenia, która przekłada się na komfort jego przenoszenia. Oczywiście im bardziej zaawansowany projektor tym wyższa będzie jego waga. W przypadku projektorów przenośnych powinna ona oscylować w granicach 2-3 kg.

projektor2

Akcesoria dodatkowe do projektora przenośnego

Decydując się na zakup projektora przenośnego warto rozważyć również dokupienie dodatkowych akcesoriów, które pozwolą wykorzystać pełne możliwości projektora. Przykładem może być ekran, który również może być mobilny. Produktów tego typu jest naprawdę mnóstwo, co sprawia, że można dobrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb oraz możliwości finansowych. Innym przykładem może być odpowiedniej jakości powerbank, który pozwoli korzystać z projektora bez podłączania go do sieci. Przydatne mogą być również dodatkowe przewody USB, kable Ethernet, czy AUX, które umożliwią zintegrowanie projektora z dodatkowym osprzętem.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór wysokiej jakości projektora przenośnego powinien uwzględniać wiele ważnych kwestii. W efekcie możliwy jest zakup urządzenia, które idealnie sprawdzi się w swojej roli.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF