...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak przenieść numer do innej sieci?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy to dobry pomysł. Byłeś przyzwyczajony do swojego operatora, a teraz czujesz się tak, jakbyś miał go zdradzić. Pojawiające się oferty na rynku są jednak znacznie bardziej kuszące i perspektywa płacenia mniejszych rachunków oraz posiadania w tej cenie znacznie większych przywilejów bierze górę. Jak zatem sprawić, by nie tracąc dotychczasowego numeru przenieść się do innej sieci? Kilka słów o formalnościach i wszystkim co związanie ze zmianą operatora w najnowszym materiale!

 Dlaczego warto przenieść numer do innej sieci?

Konkurencja na rynku jest coraz większa. Nic więc dziwnego, że każda sieć komórkowa z zapałem walczy o swojego klienta, proponując mu coraz to nowe promocje. I tak jak część sieci decyduje się na atrakcyjne oferty zarówno dla swoich nowych jak i stałych klientów, tak wiele z nich jawnie mówi o zniżkach wyłącznie dla nowych abonamentów. Jeśli zauważyłeś, że sieć, w której jesteś od dawna nie docenia tego faktu, powinieneś rozważyć zmianę. Tak naprawdę nie odczujesz przecież różnicy w jakości rozmów czy wysyłanych sms-ów, lecz Twój portfel na pewno będzie Ci wdzięczny! Na klientów przenoszących numer do nowej sieci z zasady czeka atrakcyjny pakiet startowy, który skusi niejednego – darmowe minuty, sms-y i mms-y, pakiety Internetu i wiele, wiele więcej…

Co trzeba zrobić, aby przenieść numer

Pierwsze pytanie, które przychodzi Ci w tym momencie do głowy to: ok, wszystko fajnie, tylko jak to zrobić? Wbrew pozorom cały proces jest dziecinnie prosty! Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej sieci, którą jesteś zainteresowany lub zwyczajnie udać się do salonu. I na tym kończy się Twoje działanie, o czym informują operatorzy tacy jak Play – http://www.play.pl/pomoc/abonament/formalne/przenies-numer/! Całą resztą zajmuje się nowy operator i to on przejmuje na siebie formalności związanie z przeniesieniem numeru, które następuje w dniu zakończenia obecnej umowy, po uprzedniej zgodzie operatora.

Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru nowego operatora?

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję dobrze zapoznaj się z ofertami dla przenoszących numer. Weź pod uwagę wiele opcji i zastanów się, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Nie zawężaj się wyłącznie do informacji znalezionych w Internecie. Pamiętaj o tym, że wszelkie wątpliwości możesz rozwiać udając się do salonu i rozmawiając z ekspertami. Co więcej, popytaj znajomych, którzy mają przecież numery w różnych sieciach. Będą oni mogli wyrazić swoje opinie o usługach i pakietach oferowanych klientom. Taki zbiór wiedzy z całą pewnością pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF