...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jedna aplikacja koordynująca wszystkie zbiórki pomocowe na rzecz wsparcia Ukrainy

  Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty i na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat najpotrzebniejszych produktów. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover. Sytuacja związana z wojną na Ukrainie wywołała niesamowity zryw […]

 

Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty i na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat najpotrzebniejszych produktów. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover.

Sytuacja związana z wojną na Ukrainie wywołała niesamowity zryw humanitarny, który od kilku dni obserwujemy wśród naszych rodaków. Chcąc włączyć się w realną pomoc na rzecz osób potrzebujących postanowiliśmy stworzyć produkt, którego celem jest dokładna koordynacja punktów pomocowych na terenie miasta Wrocław. Nasz zespół tworzył 3 dni oraz 3 noce, niemal bez przerwy, aby nasza praca jak najszybciej znalazła zastosowanie w rzeczywistości i zaczęła pomagać tym, którzy sami bohatersko niosą pomoc.

Gdzie zbiórka? to nasza odpowiedź i nasza cegiełka do wsparcia potrzebujących z Ukrainy. Jako agencja digital, technologie, aplikacje to coś, na czym znamy się najlepiej, stąd taka forma pomocy. Sami organizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów w biurze Applover i zauważyliśmy, jak szybko zmieniają się potrzeby w różnych punktach. Gdzie zbiórka? to nasza odpowiedź na obecną sytuację. Mamy nadzieję, że aplikacja usystematyzuje potrzeby związane z dostarczaniem różnorodnych artykułów osobom z Ukrainy, w końcu jest ich w Polsce już ponad milion!” Piotr Sędzik, CEO Applover

W ten sposób powstała aplikacja mobilna oraz strona internetowa „Gdzie zbiórka?”. Głównym celem aplikacji jest usystematyzowanie informacji na temat zapotrzebowania w miejscach zbiórek. Osoby chcące włączyć się do pomocy, mają możliwość w prosty sposób wyszukać zarówno punktów pomocy w swojej najbliższej okolicy, a także dowiedzieć się, gdzie przekazać konkretne produkty. Wszystkie miejsca zostały umieszczone na interaktywnej mapie Wrocławia, wraz ze statusem informującym o bieżących potrzebach. Dzięki aplikacji, koordynator punktu zbiórki ma możliwość w natychmiastowy sposób aktualizowania informacji o zapotrzebowaniu. Natomiast osoba chcąca zaangażować się i przekazać produkty, znajdzie w niej informację o aktualnych potrzebach w danej lokalizacji. Znacząco ułatwia to proces poszukiwania odpowiedniego miejsca zbiórki.

W przyszłości pomysłodawcy przewidują wprowadzenie kolejnych funkcji i rozszerzenie możliwości zastosowania produktu.

Na dzień dzisiejszy została uruchomiona w pełni funkcjonalna strona internetowa – https://gdziezbiorka.pl/

Aplikacja w najbliższych dniach będzie dostępna do pobrania na stronie, a także w sklepie Google Play i App Store.

 

_____________________________

Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów. Nasze DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych start-upów na rynku krajowym i światowym. Zaczynaliśmy w 2016 roku jako grupa 4 przyjaciół i pasjonatów technologii, obecnie jesteśmy firmą zbudowaną z ponad 100 ekspertów. Od momentu powstania opracowaliśmy ponad 200 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 i 2021 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50.

 

Źródło: informacja prasowa

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF