...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

John Deere inwestuje w Poznaniu

120 nowych miejsc pracy pojawi się na poznańskim rynku, dzięki otwarciu John Deere Business Service Centre. Przedstawiciele światowego potentata w branży maszyn rolniczych wspólnie z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem zainaugurowali nowe centrum biznesowe.

– To kolejna bardzo ważna dla nas decyzja, która pokazuje zaufanie inwestorów do miasta. Sektor nowoczesnych usług rośnie u nas bardzo dynamicznie. W ciągu trzech lat z 10-ciu tysięcy miejsc pracy, doszło do zwiększenia do 16-tu tysięcy. Nie ma w Polsce miasta, które ma taką dynamikę -mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Za wyborem Poznania jako centrum usługowego dla zagranicznych inwestorów, ma wpływ kilka czynników. Przedstawiciele John Deere wskazują, że poznański rynek pracy nie jest jeszcze przesycony tego typu przedsięwzięciami i stabilnie się rozwija. Drugi czynnik to wysoki poziom edukacji. Poznań to ważny ośrodek akademicki, oferujący wykwalifikowanych absolwentów. Trzeci czynnik to zdywersyfikowana gospodarka, która czyni stolicę wielkopolski miejscem interesującym i odmiennym w porównaniu do innych lokalizacji tego typu inwestycji w Polsce. Dzięki temu Poznań wzbogaci się docelowo o 120 miejsc pracy.

– W przeszłości współpracowaliśmy głównie z uczelniami rolniczymi. Natomiast teraz będziemy szukać również pracowników z wykształceniem językowym, to może być język hiszpański, francuski, angielski, niemiecki i inne. Podejmiemy tez współpracę z absolwentami uniwersytetów ekonomicznych, którzy będą w stanie obsługiwać nasze potrzeby związane z finansami, księgowością, logistyką i zarządzaniem zasobami ludzkimi – wyjaśnia Tanja Knickel, dyrektor finansowa John Deere.

Sektor usług jest bardzo ważnym elementem rozwoju miasta. Aktualnie, pracuje w nim 16 tysięcy osób, zaś liczba funkcjonujących centrów na terenie Poznania oscyluje wokół 80-ciu. Szacuje się, że do 2020 roku liczba osób pracujących w usługach wzrośnie do 18 tysięcy.

– Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Rocznie studiuje tutaj około 116,5 tysiąca osób, dlatego poszukujemy firm i przedsiębiorstw, które mogą zaoferować absolwentom uczelni ciekawe miejsca pracy. Wszystko to może zagwarantować John Deere, dlatego zależy nam na zbudowaniu z nim zaufanej relacji. Firma świetnie wpisuje się w cel strategiczny rozwoju Miasta – w prowadzanie nowoczesnej i atrakcyjnej przedsiębiorczości, która rozwija silną i zróżnicowaną gospodarkę w Poznaniu – dodaje prezydent Jacek Jaśkowiak.

Firmy, które pozostają w kontakcie z Urzędem Miasta, mają ważny głos w dyskusji o przyszłości Poznania. Inicjują często ważne kampanie czy przedsięwzięcia. Angażują się w projekty edukacyjne związane z szkołami ponadgimnazjalnymi czy uczelniami wyższymi, mające na celu podnoszenie kwalifikacji absolwentów, a także dopasowanie ich umiejętności wyzwań rynku pracy.

John Deere to firma produkująca maszyny budowlane, rolnicze, leśne czy systemy napędowe. Powstała w 1837 roku w USA. Założona z inicjatywy Johna Deere’a. Dziś posiada 65 zakładów w 19-stu państwach. John Deere Polska działa od 2004 roku – najpierw w podpoznańskim Jelonku, a od 2012 roku w Tarnowie Podgórnym, gdzie powstało również Centrum Szkoleniowe John Deere Polska.

Dominik Jagiełło/Hubert Bugajny/biuro prasowe

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF