...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kolejne wzrosty inflacji i odpowiedź rządu

inflacja

Od ponad pół roku inflacja nieprzerwanie rośnie, bijąc kolejne rekordy. Rząd już szykuje kolejną rozwiązania mające pomóc polakom w walce z rosnącymi cenami.

Główny Urząd Statystyczny podał dziś informacje na temat inflacji za ubiegły miesiąc. W grudniu wyniosła ona 8,6% co oznacza wzrost o 0,8% w stosunku do listopada. Informacja ta zbiegła się w czasie z wypowiedzią Premiera Mateusza Morawieckiego. Który w rozmowie z Interią zapowiedział, iż w przyszłym tygodniu ogłoszona zostanie Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Ma ona ze sobą nieść między innymi obniżki VAT na paliwa z 23% na 8%. Sama ta obniżka kosztować ma budżet państwa 1,5 miliarda złotych kwartalnie. Na obniżkę powinna wyrazić zgoda Komisja Europejska, jednak Premier nie ma zamiaru czekać i mówi o wejściu w życie zmiany już od 1 lutego.
W przyszłym tygodniu oczekiwać możemy również informacji o kolejnych zmianach mających ulżyć portfelom polaków. Mowa między innymi o ewentualnej obniżce stawki VAT na żywność.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF