...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

„Kreatorzy miejsc pracy 2015“ wybrani

Znamy zwycięzców II edycji konkursu „Kreator miejsc pracy“. Podczas uroczystej gali minister pracy i polityki społecznej przyznał nagrody 19 firmom.

– Jestem bardzo zadowolony, że II edycja konkursu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Prawie 250 firm zgłoszonych do konkursu to najlepszy dowód na to, że wielu przedsiębiorcom bliska jest idea konkursu. Zdobywca tytułu „Kreatora miejsc pracy“, to firma dbająca o pracowników i ich rozwój, ale także o najlepsze warunki pracy – powiedział podczas gali Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jakie były kryteria oceny? Głównym kryterium był wzrost zatrudnienia w firmie. 

Nie był to jednak jedyny czynnik decydujący o zwycięstwie. Znaczenie miało także zatrudnienie osób poniżej 30. roku życia, osób z grupy 50+ czy osób niepełnosprawnych. Pod uwagę brana była także rzetelność  pracodawców – m.in. to czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę oraz czy terminowo wypłacają im wynagrodzenia.

– Na sposób zarządzania firmą ma wpływ m.in. jej wielkość, dlatego nagrody przyznajemy w 5 kategoriach: mała, średnia firma przemysłowo-produkcyjna, średnia firma handlowo-usługowa oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa  – przypomniał minister.  Dostrzegamy, doceniamy i promujemy pozytywne praktyki, jak zatrudnianie pracowników na umowach o pracę czy stosowanie dodatkowych systemów wynagradzania  – dodał.  

Do Kapituły konkurswej zostali zaproszeni przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.  

Patronat nad konkursem objęli: Gazetapraca.pl, Pracuj.pl, TVP INFO, Dziennik Gazeta Prawna, Radio TOK FM, BRIEFMarkapracodawcy.pl, Infor.pl, Personel i Zarządzanie, hrpolska.pl oraz strategieibiznes.pl

Spośród zgłoszonych prawie 250 firm tytuł „Kreatora miejsc pracy” oraz prawo posługiwania się przez rok logiem konkursu otrzymało 19 nagrodzonych firm.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii mikro i małe przedsiębiorstwa:

I miejsce

Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna „Nadzieja i Praca”

Spółdzielnia zajmuje się m.in. pielęgnacją terenów zielonych, usługami ogólnobudowlanymi, konserwacją instalacji elektrycznych czy usługami hydraulicznymi. Zatrudnia 42 osoby na podstawie umowy o pracę, co stanowi 100% ogółu zatrudnionych. W ubiegłym roku utworzyła 37 nowych stanowisk pracy. W 2014 r. zatrudniła  13 osób niepełnosprawnych, 6 osób powyżej 50 roku życia, 19 osób poniżej 30. roku życia.

II miejsce

Firma Marco Sp. z o.o.

Firma produkuje szerokiej gamy komponenty głównie dla sektora samochodowego oraz elektronicznego. Marco Sp. z o.o. w 2014 r. zatrudniła 9 osób poniżej 30. roku życia oraz 2 osoby niepełnosprawne. W 2014 roku firma utworzyła 23 nowe stanowiska pracy.

III miejsce

Firma Skłodowscy Sp. z o.o

Prowadzi działalność w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, usług rachunkowo-księgowych, usług kadrowo-płacowych oraz administracyjnych.  Zatrudnia na umowę o pracę 48 pracowników. W 2014 r. utworzyła 11 nowych stanowisk pracy. W ubiegłym roku zatrudniła 3 osoby niepełnosprawne i 7 osób poniżej 30. roku życia.

 

W kategorii średnie przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne:

I miejsce

August Faller Sp. z o.o. 

Firma jest dostawcą rozwiązań w zakresie produkcji farmaceutycznych kartoników jednostkowych. W 2014 r. w firmie było zatrudnionych 74 pracowników na podstawie umowy o pracę. W 2014 r. firma zatrudniła 22 osoby poniżej 30. roku życia i 7 osób powyżej 50. roku życia. W 2014 roku firma utworzyła zatrudniono 19 nowych stanowisk pracy.

 II miejsce

POL-FOODS Sp. z o.o. oraz Edpol Food & Innovation Sp. z o.o.

Głównym profilem działalności firmy jest produkcja przekąsek. Stosuje dobre praktyki w stosunku do swoich pracowników, zwłaszcza w wieku 50+ czy niepełnosprawnych. Zatrudnia 117 osób na podstawie umowy o pracę. W  2014 r. zatrudniła 2 osoby niepełnosprawne oraz 35 osób poniżej 30. roku życia.

Edpol Food & Innovation Sp. z o.o.

Specjalizuje się we wdrażaniu i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie tworzenia i stosowania dodatków do żywności. Tworzy receptury i technologie  dla największych koncernów i grup kapitałowych w Polsce. 99% pracowników zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 10 nowych stanowisk pracy. Firma w 2014 r. zatrudniła 13 osób niepełnosprawnych, 7 osób poniżej 30. roku życia oraz 19 osób powyżej 50. roku życia.

III miejsce

Firma SPOT-LIGHT CHRISTIAN ORTLIEB oraz Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski

Firma SPOT-LIGHT CHRISTIAN ORTLIEB

Projektuje, produkcje i dystrybuuje m.in. lampy energooszczędne, lampy szklane oraz żyrandole. W 2014 r. firma zatrudniła 18 osób poniżej 30. roku życia i 2 osoby niepełnosprawne.

Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski

Zajmuje się produkcją pieczywa, wyrobów cukierniczych i lodów. Aktualnie przedsiębiorstwo obsługuje 180 regionalnych odbiorców, posiada także 25 sklepów firmowych. Firma zatrudnia 135 osób, z czego wszyscy zatrudnieni są na umowie o pracę. W ubiegłym roku zatrudniła 4 osoby niepełnosprawne i 14 osób poniżej 30. roku życia. W 2014 roku utworzono 14 nowych stanowisk miejsc pracy.

 

W kategorii średnie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe:

I miejsce

Grupa HRC

Specjalizuje się w realizacji procesów rekrutacyjnych, ocenie kompetencji metodą Assessment/Development Centre oraz programów outplacementowych dla firm z różnych branż w Polsce i zagranicą. 97,8% pracowników zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę.  W 2014 roku utworzono 75 nowych stanowisk pracy. W ubiegłym roku firma zatrudniła 55 osób poniżej 30. roku życia.

II miejsce

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowego AGRO-AS Z. Bednarski & A. Sajdutka Sp.j.

Działa w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. Firma zatrudnia 177 osób, wszyscy na podstawie umowy o pracę. Średnia liczba szkoleń przypadająca na jednego pracownika w 2014 roku wyniosła 20 godzin. W 2014 r. firma zatrudniła 16 osób poniżej 30. roku życia oraz 12 osób powyżej 50. roku życia.

III miejsce

Firma ACS Słuchmed Sp. z o.o.  

Firma jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży protetyki słuchu na terenie kraju. Posiada wysoce wykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt diagnostyczny, najwyższej jakości aparaty słuchowe. Zatrudnia 240 osób na umowach o pracę, co stanowi 97% ogółu zatrudnionych. W 2014 roku firma zatrudniła 78 osób poniżej 30. roku życia.

 

Kategoria duże przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne:

I miejsce

LACROIX ELECTRONICS Sp. z o.o.

Zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych dla branży motoryzacyjnej oraz przemysłowej. Została założona w 1971 roku we Francji. W Polsce Lacroix Electronics posiada zakład w Kwidzynie od 1999 roku. 

Zatrudnia 1526 osób, 99,9% osób na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 1044 nowych stanowiska pracy. W ubiegłym roku firma zatrudniła 704 osoby poniżej 30. roku życia. Średnia liczba godzin szkoleń na jednego pracownika to prawie 30 godzin.

II miejsce

PLASTICA Sp. z o.o. oraz BASF Polska Sp. z o.o.

PLASTICA Sp. z o.o. jest spółką produkcyjną działającą w branży higienicznej, medycznej i opakowaniowej. Jest także wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów. Firma produkuje opakowania, wyroby higieniczne oraz wyroby medyczne. 100% ogółu pracowników zatrudnionych jest na umowach o pracę. Firma zatrudnia 1097 osób.  Spółka w 2014 r. utworzyła 201 nowych stanowisk pracy. W ubiegłym roku zatrudniła 114 osób poniżej 30 roku życia oraz 35 osób powyżej 50 roku życia.

BASF Polska Sp. z o.o.

W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF. Firma oferuje chemikalia i środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin czy chemię budowlaną. Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym z najważniejszymi firmami chemicznymi. Wszyscy pracownicy zatrudnieni są na podstawie umów o pracę.  W 2014 roku utworzono 163 nowe stanowiska pracy. Firma zatrudniła 158 osób poniżej 30. roku życia oraz 61 osób powyżej 50. roku życia. Na jednego pracownika przypada ponad 40 godzin szkoleń.

III miejsce

Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych „ZBUD” Sp. z o.o. oraz Drukarnia DAKO Kozioł i wspólnicy Sp.j.

Firma ZBUD powstała w 2000 r., zajmuje się produkcją, projektowaniem oraz montażem urządzeń dźwignicowych. Spółka zatrudnia 695 osób, 100% osób zatrudnionych jest na umowach o pracę. W 2014 roku utworzono 132 nowe stanowiska pracy. 103 osoby poniżej 30. roku życia oraz 25 osób powyżej 50 roku życia zostało zatrudnionych w 2014 r.

Drukarnia DAKO jest największą w Polsce drukarnią opakowań ze 100% udziałem kapitału polskiego. Początki działalności poligraficznej sięgają lat 70-tych. Od lat 90-tych Drukarnia Dako skupiła swoją produkcję na poligrafii opakowaniowej. Obecnie posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Lubartowie. Firma zatrudnia 484 osób na umowach o pracę, co stanowi 82% ogółu zatrudnionych. W 2014 r. utworzono 75 nowych stanowisk pracy. W ubiegłym roku firma zatrudniła 63 osoby poniżej 30. roku życia oraz 14 osób powyżej 50. roku życia. Średnia liczba godzin szkoleń na pracownika wynosi 30.

 

Kategoria duże przedsiębiorstwa handlowo-usługowe:

I miejsce

DHL EXEL SUPPLY CHAIN Sp. z o.o. 

Jest liderem światowego rynku branży logistycznej, a także ekspertem w dziedzinie międzynarodowych przesyłek ekspresowych, frachtu lotniczego i morskiego, transportu drogowego i kolejowego, logistyki kontraktowej oraz międzynarodowych usług pocztowych.

99,9% ogółu zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 267 nowych stanowisk pracy. Firma zatrudniła w 2014 r. 172 osoby poniżej 30. roku życia i 12 osób niepełnosprawnych. Średnia liczba godzin szkoleń przypadająca na jednego pracownika w 2014 roku wyniosła 36 godzin.

II miejsce

Atos IT Services Sp. z o.o.

To międzynarodowy lider branży usług informatycznych, dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych, integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych. Obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej. Zatrudnia 2611 osób na umowach o pracę, co stanowi 98,57% ogółu zatrudnionych. W ubiegłym roku utworzyła 530 nowych stanowisk pracy. Zatrudniła 426 osób poniżej 30. oraz 9 osób niepełnosprawnych. Firma stosuje różnorodny dodatkowy system wynagradzania pracowników.

III miejsce

IBM BTO BCS Sp. z o.o.

To centrum usług finansowo-księgowych, obsługujących klientów międzynarodowych. Firma stwarza możliwości zatrudnienia oraz poszerzania wiedzy i umiejętności pracowników w różnych dziedzinach księgowości oraz obsługi klienta. Firma oferuje szeroki pakiet szkoleń i programów rozwojowych, dopasowanych do potrzeb pracowników na podstawie przeprowadzanych co roku ankiet badania potrzeb szkoleniowych w firmie. Każdy pracownik ustala ze swoim przełożonym indywidualny plan szkoleń na dany rok.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim firmom za udział w konkursie.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF