...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Laptop gamingowy vs pc

laptop-gamingowy-czy-komputer-pc

Jesteś miłośnikiem gier komputerowych i czeka Cię zakup nowego sprzętu, a może szukasz komputera do gier dla dziecka? Jedną z pierwszych decyzji, jaką będziesz musiał podjąć, to wybór pomiędzy laptopem gamingowym vs PC-tem. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze komputera gamingowego, jak kupić laptopa oraz kiedy lepiej sprawdzi się komputer stacjonarny.

Określ swoje wymagania – laptop gamingowy vs PC

Jeżeli zastanawiasz się, co lepiej wybrać laptop gamingowy vs PC, powinieneś w pierwszej kolejności określić wymagania, jakie ma spełniać sprzęt. Oprócz oczywistych parametrów takich jak:

  • procesor – ilość rdzeni i częstotliwość taktowania, poziomy pamięci, zastosowane technologie,
  • pamięć operacyjna RAM,
  • grafika – karta graficzna, jej procesory i pamięć wbudowana lub współdzielona,
  • pamieć masowa – dysk SSD lub HDD,

warto również zastanowić się, jak komputer stacjonarny czy laptop do gier będzie używany. To najczęstsze scenariusze użytkowania w połączeniu z budżetem zwykle decydują o tym, czy lepiej zdecydować się na laptopa czy PC-ta.

Jak wybrać laptopa do gier?

W sytuacji, gdy komputer ma zapewniać możliwość swobodnego przenoszenia i gry poza domem, warto wybrać przenośny komputer. W takiej sytuacji wygrywa on w zestawieniu laptopa gamingowego vs PC. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, warto sprawdzić specyfikacje i rankingi, na przykład laptop gamingowy do 4000, które ułatwią Ci dokonanie wyboru. Zwróć uwagę oprócz podstawowych parametrów także na detale takie jak czas pracy na baterii, wagę, wytrzymałość obudowy czy pracę klawiatury.

Kiedy stacjonarny PC będzie lepszym rozwiązaniem?

Kiedy komputer do gier ma być użytkowany głównie w jednym miejscu, albo też gdy kluczowa jest jego maksymalna wydajność, porównanie laptop gamingowy vs PC wygrywa stacjonarka. To ona pozwala na stworzenie optymalnego zestawu w lepszej cenie. Co więcej, elementy konfiguracji takie jak monitor lub monitory, klawiaturę czy dyski można wykorzystać z poprzedniego zestawu. Ewentualne modernizacje czy naprawy nawet przy niewielkiej znajomości tematu można przeprowadzić samodzielnie. Nowoczesne obudowy i zasilacze, układy chłodzenia i inne profesjonalne elementy, tegoroczne nowości 2021 nie tylko podnoszą efektywność, ale również są wyjątkowo efektowne.

Wady i zalety laptopów oraz komputerów stacjonarnych do gier

W porównaniu laptopów gamingowych vs PC-ty można wyróżnić szereg cech, które często decydują o wyborze konkretnego rozwiązania. Warto zaznaczyć, że urządzenia z różnych półek cenowych mogą się mocno różnić i często ciężko je porównać.

komputer stacjonarny  laptop gamingowy 
wady  zalety  wady  zalety 
nieprzenośny możliwość wprowadzania ulepszeń  ograniczona możliwość rozbudowy  przenośny 
konieczność zakupu peryferiów  niższy koszt za porównywalne parametry  ograniczony czas pracy na baterii  wszystkie peryferia w jednym miejscu
spora ilość zajmowanego miejsca  maksymalne wydajności, profesjonalny look  zwykle bardziej kosztowne naprawy kompaktowy bardziej energooszczędny

 

Za taką samą cenę laptopa do gier można kupić znacznie mocniejszy komputer klasy PC, jednak ostateczny koszt zakupu w zestawie z dobrym monitorem, klawiaturą i myszą może być już wyższy.

Gdzie znaleźć więcej informacji o komputerach gamingowych?

Interesuje Cię nowy laptop gamingowy, ale zastanawiasz się także nad PC-tem do gier? Komplet informacji, rzetelne testy oraz sprawdzone opinie znajdziesz na portalu Ekspert.Ceneo. Zapoznaj się z artykułami, które z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji, co będzie lepsze – laptop gamingowy vs PC w Twojej sytuacji.


Źródło: Ceneo 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF