...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

LinkedIn sprzedał SlideShare. Nabywca zaskakuje

LinkedIn zakupił platformę do publikacji prezentacji Slideshare w 2012 roku. Od tamtej pory pomiędzy serwisami postępowała integracja, która ułatwiała między innymi logowanie wspólnymi danymi czy sprawne udostępnianie treści. W świadomości wielu użytkowników Slideshare stał się integralną częścią LinkedIna. Tym większe było zdziwienie redakcji Brief gdy dotarła do nas informacja o sprzedaży.

Pandemia nie oszczędziła LinkedIna. W związku ze zmniejszoną liczbą procesów rekrutacyjnych (czyli jednym z głównych źródeł dochodów serwisu) zdecydowano się ograniczyć zatrudnienie o 6 procent. I to pomimo stabilnego wzrostu zaangażowania użytkowników oraz ogólnych przychodów. Jak się okazuje ofiarą pandemii padł również serwis SlideShare, który został sprzedany platformie z ebookami Scribd.

Scribd oprócz ponad miliona ebooków, audiobooków, podcastów czy magazynów dysponuje też bazą ponad 100 milionami dokumentów w różnych formatach przesłanych przez samych użytkowników. Przejęcie SlideShare’a wzbogaci bazę o ponad 40 milionów prezentacji. Firma jednocześnie informuje, że zamierza utrzymać wspomnianą wcześniej integrację z serwisem LinkedIn.

Kwota transakcji nie została ujawniona.

Czy również jesteś zaskoczony sprzedaniem SlideShare? Często korzystasz z tej platformy?

Przeczytaj też:

Dlaczego warto zadbać o profil zawodowy na LinkedInie?

LinkedIn w strategii komunikacji marek B2B

Specjalista social media z ponad 10 letnim doświadczeniem. Autor bloga whysosocial.pl oraz książki "Zrozumieć social media". Doświadczenie zbierał zarówno w agencjach kreatywnych jak również czołowych polskich mediach cyfrowych.

Artur Roguski