...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Motoryzacyjna legenda dołącza do elektryfikacji

subaru solterra

Coraz więcej producentów samochodów decyduje się na włączenie do swojej oferty samochodów elektrycznych. Tym razem pora na Subaru.

Kilka miesięcy po pierwszych przeciekach mamy oficjalne potwierdzenie, od przyszłego roku zakupić będzie można Subaru Solterra.

Model powstał we współpracy dwóch Japońskich producentów, Toyoty i Subaru. Nie jest to pierwszy raz, kiedy marki łączą siły przy produkcji pojazdów. Nowe Subaru na ten moment zostało ogłoszone oficjalnie, a pierwszy raz pokazany na żywo zostanie już siedemnastego listopada w Los Angeles na targach samochodowych.

Solterra jest kompaktowym crossoverem i występować będzie w dwóch wariantach silnikowych. Wersja słabsza z napędem na przednią oś i mocą stu pięćdziesięciu kilowatów oraz wersja z napędem na cztery koła i mocą stu sześćdziesięciu kilowatów. W obu przypadkach akumulatory będą miały pojemność 71 kilowatogodzin. Co zapewni odpowiednio około 460 i 530 kilometrów zasięgu.
Z racji współpracy z Toyotą konstrukcja jest bliźniaczo podobna do modelu bZ4x i dzieli z nią platformę e-TNGA.

Producent chwali się zastosowaniem wielu technologii zapewniających bezpieczeństwo na drodze. W szczególności mowa o napędzie na cztery koła, z którego Subaru zawsze słynęło. Jak to wyszło w elektryku, dowiemy się w okolicy drugiego kwartału nadchodzącego roku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF