...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Mówić lepiej – Skuteczna komunikacja w biznesie

Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców zaprasza na III Edycję Festiwalu Inspiracji, którego mottem jest „Jasność, trafność i skuteczność przekazu w komunikacji biznesowej”. Najlepsi mówcy w Polsce podzielą się wiedzą i narzędziami praktycznymi stosowanymi w codziennej pracy podczas wydarzenia, które odbędzie się 22-24 sierpnia 2013 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Komunikacja jest podstawą większości działań podejmowanych zarówno w życiu prywatnym jak i w biznesie. Na polu zawodowym klarowny przekaz skutkuje budowaniem wizerunku marki i przede wszystkim zaskarbieniem sobie uwagi współpracowników i klientów.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez SPM ponad 91 proc. przedsiębiorców w Polsce uważa, że zdolność profesjonalnego przemawiania jest niezbędna w biznesie. Zaledwie 46 proc. respondentów uważa, że umiejętność tę posiada. (Sondaż SPM, sierpień 2012)

Nie mające końca listy zadań “do zrobienia” oraz wypełnione po brzegi kalendarze stają się usprawiedliwieniem przedsiębiorców, którzy częstokroć nie robią nic by kształcić się w zakresie komunikacji biznesowej.

Działanie w oparciu o przekonanie o nadrzędnej roli ilości kontaktów nad ich jakością, odbywa się kosztem zdrowia i jest w efekcie demotywujące i nieefektywne. Chomik biegnący w kołowrotku, który nie potrafi się zatrzymać dobrze obrazuje to zjawisko – mówi Maja Raczkowska, communication and marketing specialist w firmie JD Blayer, wydawcy portalu Londynek.net.

W odpowiedzi na istniejące na rynku zapotrzebowanie członkowie Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce powołali do życia Festiwal Inspiracji. W roku 2013, po raz trzeci w Bibliotece Narodowej w Warszawie spotkają się najlepsi mówcy w Polsce oraz przedstawiciele biznesu pragnący „zatrzymać się”, by zgłębić tajniki tworzenia jasnego i skutecznego przekazu mającego zastosowanie w codziennym życiu. Poza dniem festiwalowym, który będzie połączeniem prezentacji i sesji networkingowych, na wydarzenie składa się konkurs na najlepszą mowę biznesową oraz szkolenie Akademii SPM.

Większość z nas dawno pogodziła się z faktem, że inspirowanie do działania to działka kogoś innego. Szkolenia czy warsztaty traktujemy jak odskocznię od codziennych obowiązków a konferencje jako miejsce, w którym wszyscy zachwalają swoje produkty. W dodatku poziom merytoryczny, często wysoki, przesłonięty jest przez nudę i nijakość prezentacji. Festiwal Inspiracji ma przełamywać schematy i pomóc wykształcić w Polsce kadrę mówców, nie tylko mających coś do powiedzenia, ale potrafiących powiedzieć to w ciekawy sposób – mówi Jerzy Zientkowski, wiceprezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce, właściciel firmy szkoleniowej Speakerslair, jeden z pomysłodawców Festiwalu Inspiracji 2013.

Dariusz Milczarek z firmy Sandler Polska, wieloletni członek SPM, festiwalowy mówca podkreśla, że niezmiernie ważna jest obok opanowania warsztatu przekazu informacji, inspiracja czyli impuls, który porwie nas do działania i pozwoli wyróżnić się na tle innych.

Festiwal to nie tylko okazja do poznania “know how” od najlepszych, ale platforma wymiany doświadczeń i dyskusji o tym z jakimi wyzwaniami i przeszkodami w komunikacji spotykają się przedsiębiorcy na polskim gruncie – dodaje Iwona Ksiądzyna, manager projektu Festiwal Inspiracji 2013.

 

Sponsorami wydarzenia są Multibank, Aviva, Multiplaner oraz Beauty Emipre. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, które obejmując wydarzenie patronatem podpisują się pod apelem twórców festiwalu nawołujących do podnoszenia świadomości społecznej na temat roli profesjonalnej komunikacji w biznesie.

Więcej informacji na temat Festiwalu Inspiracji 2013 na stronie www.festiwalinspiracji.pl.

Specjalnie dla czytelników BRIEF rabat na zakup dowolnego biletu przy użyciu kodu „fibrief”.

fibrief

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF