...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Największy mecenas sportu i kultury – Totalizator Sportowy – obchodzi 65-lecie działalności!

65-lecie Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy nieprzerwanie od 65 lat wspiera polski sport. Jest też największym mecenasem kultury narodowej. Rok 2021 to rok jego 65-lecia, którego Ambasadorem został jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii świata – Robert Lewandowski. Dziś, w związku z oficjalnym rozpoczęciem obchodów, pod hasłem #WielkieChwile wystartowała kampania promująca Jubileusz firmy.

Firma od początku istnienia pełni ważną rolę społeczną. Powstała po to, aby gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych.  Z czasem do jej zadań doszło wspieranie kultury narodowej.

Dziś Totalizator Sportowy jest jednym z najważniejszych filarów wspierających zarówno sport, jak i kulturę w Polsce. Przez dziesięciolecia systematycznie przekazywane do budżetu państwa fundusze pozwoliły na budowę kilku tysięcy stadionów, boisk, basenów, krytych lodowisk, sal gimnastycznych, hal sportowych, torów kajakowych, kortów tenisowych, skoczni czy tras narciarskich. Od 1994 roku łączna suma tych środków wynosi prawie 13 mld zł. Są one wykorzystywane zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, a ich rozdysponowaniem zajmuje się Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Celem powołania Totalizatora Sportowego w 1955 roku od początku była odbudowa zniszczonej przez wojnę infrastruktury sportowej w Polsce. Jego udział od 65 lat jest widoczny na tysiącach obiektów w naszym kraju. Staramy się być tam, gdzie tworzy się historia, gdzie Polacy kibicują najlepszym i wszyscy wspólnie przeżywamy wielkie chwile. Dlatego z dumą wspieramy najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne oraz współpracujemy z wybitnymi postaciami świata sportu. Ambasadorem Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego został Robert Lewandowski. Jesteśmy dumni, że tak utalentowany sportowiec stał się częścią naszych jubileuszowych obchodów.

Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego

Robert Lewandowski – Piłkarz Roku UEFA, FIFA i Global Soccer Awards 2020 – został Ambasadorem 65-Totalizatora Sportowego, największego mecenasa sportu i kultury w Polsce. Sportowiec jest twarzą kampanii wizerunkowej obchodów realizowanej pod hasłem #WielkieChwile.

Każdy z nas przeżywa wielkie chwile, których nieodłączną częścią są emocje. Totalizator Sportowy już od 65 lat dostarcza sportowych emocji zarówno zawodnikom, jak
i miłośnikom wielu dyscyplin. Bycie Ambasadorem tego Jubileuszu jest dla mnie ważne.

Robert Lewandowski

Największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce są nasi gracze LOTTO, bo to dzięki nim z każdej złotówki przekazywanej na zakup gier liczbowych Totalizatora Sportowego przeznaczamy 19 groszy na te dwie ważne dziedziny życia społecznego.

Magdalena Kopka-Wojciechowska

Klienci Totalizatora Sportowego przyczyniają się do rozwoju społecznego Polski. Dzięki nim możliwa jest rozbudowa infrastruktury sportowej, a także wsparcie wielu cennych inicjatyw kulturalnych. Funkcjonujący w Polsce system dopłat umożliwia, aby część kwoty przeznaczanej przez graczy na gry i loterie trafiała na fundusze celowe, w tym Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Fundusz Promocji Kultury.


Źródło: Informacja prasowa Totalizator Sportowy

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF