...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Naukowcy z UW stworzyli dokładną mapę z uniwersum Wiedźmina

mapa Wiedźmin

Uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego przyciąga do siebie wiele fanów. Nic więc dziwnego, że grono czytelników porywa się na ambitniejsze projekty związane z ich ulubionym światem. Tym razem to eksperci z UW stworzyli coś niesamowitego. Pełnoprawna mapa świata Wiedźmina pozwoli zmierzyć realną odległość między Wyzimą, a Nowigradem, a także sprawdzić jak wysoko nad poziomem morza znajduje się Kaer Morhen.

Mapę świata Wiedźmina stworzył zespół kartografów z Uniwersytetu Warszawskiego. Całość została zaprojektowana przy pomocy informacji zawartych w książkach, grach, a także netflixowym serialu i mniej znanych dziełach z uniwersum Sapkowskiego. Autorzy mapy uzupełnili ją o nową zawartość, gdyż niektóre fragmenty pozostałyby puste.

To pierwsza mapa dokładnie pokazująca rzeźbę terenu, granice państw, lokalizację miast, a także liczbę ludności.

Więcej o mapie znajdziesz pod tym LINKIEM.


O trendach panujących w gamingu i esporcie dowiecie się podczas śniadania społeczności Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Najbliższe bezpłatne spotkanie już 29 marca 2022 r. o godz. 9:00 w Food Town w Fabryce Norblina oraz online!
Temat przewodni: Gaming Decoded — jak komunikować do środowiska gamerów

Adam Daniluk