...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

„Pragniemy widzieć Świat, jako miejsce, w którym wszyscy sobie pomagamy i wzajemnie się szanujemy”. Igor Marczak, Przemysław Mroczek. SeniorApp [Ludzie 50tki]

Ranking50 SeniorApp

Jaki problem rozwiązuje Twój produkt/usługa/rozwiązanie? Na jakie wyzwania odpowiada?

Platforma SeniorApp pozwala łączyć posługujące się nią osoby w społeczność i zapewnia korzystną dla wszystkich, prostą komunikację pomiędzy sobą. W aplikacji można szukać wsparcia lub wyręczenia w codziennych czynnościach, jak i to wsparcie oferować.
Dotyczy to zarówno zadań związanych z opieką dzienną, całodobową, czy higieniczną, jak i usług: sprzątania, mycia okien, dostarczenia zakupów, czy fryzjera w domu.
Pandemia COVID-19 unaoczniła problemy, które od dłuższego czasu dotykały nasze społeczeństwo – brak wystarczającej pomocy dla osób starszych, niepełnosprawnych i potrzebujących. SeniorApp nie skończy się jednak wraz z epidemią koronawirusa, bo problemy osób starszych i potrzebujących nie znikną.
Także ci, którzy poszukują dodatkowego źródła zarobku mogą znaleźć wsparcie w aplikacji – realizują zlecenia, samodzielnie wyznaczając stawki, a przy okazji robią coś dobrego dla innych. Jest to ważne i ze względu finansowego, jak i motywacyjnego: czują się potrzebni.
Prośba o pomoc błędnie kojarzy się z czymś dramatycznym, potrzeba zwrócenia się do kogoś może po prostu wynikać z wygody – wiele osób korzystających z SeniorApp jest aktywnych. Zamawiając usługę poprzez aplikację, mogą zaoszczędzić czas na realizowanie własnych planów i pasji.

Jakie trudności napotkałeś po drodze? Czy dziś możemy powiedzieć, że ta sytuacja się zmieniła?

Niewątpliwie trudnym zadaniem jest zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki, która wzbudzi zaufanie klientów w krótkim czasie. Należy wykazać się dużą kreatywnością i zwinnością w procesie kreowania wizerunku marki, poszukiwania i wykorzystywania kanałów dotarcia do grup docelowych.
Wyzwaniem można też określić utrzymanie zespołu na odpowiednim poziomie zaangażowania przy czasem ogromnych obciążeniach związanych z kosztami pracy, zmieniającymi się okolicznościami – zwiększającym się zakresem obowiązków. Przekazanie wiary, którą my mamy tak, by przeobraziła się w realną zmianę.
Zarażanie tą iskrą, która będzie płonęła podawana dalej, kolejnym gronom ludzi chcących szerzyć ideę wzajemnej pomocy. Pragniemy widzieć Świat, jako miejsce, w którym wszyscy sobie pomagamy i wzajemnie się szanujemy.
Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Od 8. marca 2021 do dziś, zgromadziliśmy w aplikacji prawie 15 tysięcy użytkowników. 30% z nich stanowią zweryfikowani opiekunowie gotowi nieść pomoc. Tworzymy społeczność ludzi z różnych dziedzin, którzy chcą i mogą dzielić się swoim czasem i umiejętnościami z innymi.

Czy marzenia daje się realizować w pojedynkę? Jak budujesz swój zespół, który wspiera Cię w swoim pomyśle? Jak znajdujesz ludzi, z którymi chcesz pracować? Czy Twoja firma już ma w swoich strukturach dział HR, czy radzicie sobie inaczej, jak?

W przypadku naszego marzenia: utworzenia platformy łączącej ludzi w społeczność na pewno nie da się działać samemu. Ze względu na cel, ale także własne ograniczenia: technologiczne, prawne, finansowe, a nawet czasowe. Trzeba otoczyć się grupą osób, które uzupełnią te braki, czy niewiedzę wymieniając je na zdobyte informacje i doświadczenia. Dopiero taka synergia może doprowadzić do osiągnięcia pożądanego rezultatu.
SeniorApp jako platforma, to system innowacyjny, jednak Zespół budowany jest tu w sposób tradycyjny. Na ten moment nie mamy działu HR, ponieważ przy niewielkiej strukturze organizacyjnej i sporym doświadczeniu w charakterze rekruterów, wystarcza nam własna wiedza. Jeśli zespół miałby się znacząco rozwinąć, to nie wykluczamy utworzenia takiej komórki w naszej firmie.
Publikujemy ogłoszenia rekrutacyjne, na które odpowiadają kandydaci, weryfikujemy ich aplikacje na podstawie rozmów. Doświadczenie w dziedzinie rekrutacji, pozwala nam wyczuć, czy osoba, którą mamy przed sobą może zostać wartościowym członkiem naszego zespołu, czy nadajemy na tych samych falach. Dużą rolę odgrywa doświadczenie i wiedza, ale jeszcze większą chęć uczenia się, własna inicjatywa, otwartość i… „to coś”, czego nie da się zdefiniować, trzeba poczuć:)

Jakie masz plany rozwoju swojego biznesu/rozwiązania w przyszłości?

Zbudowanie silnej pozycji SeniorApp na polskim rynku, aby stał się narzędziem pierwszego wyboru dla osób poszukujących usług, które są dostępne w naszej aplikacji. Dostęp do Opiekunów nie tylko w największych aglomeracjach miejskich, ale również w mniejszych miejscowościach. Oprócz tego nawiązanie relacji biznesowych z firmami konkretnych branż, które mogą uzupełnić naszą ofertę o własne usługi – z działów zdrowotnych, ubezpieczeniowych, edukacyjnych, etc.
Marzeniem jest też ekspansja na rynki europejskie, a może nawet światowe!


Przemysław Mroczek

Przemysław Mroczek: Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale Zarządzania, kierunek Logistyka, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Marketing. Obecnie Współtwórca i Współzałożyciel projektu społecznie odpowiedzialnego, pierwszego marketplace usługowego w Polsce: SeniorApp. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy w dużych korporacjach na stanowiskach specjalistycznych i menadżerskich, na których odpowiadał za strategie promocji i komunikacji marki, koncepty sklepów, strategie merchandising-mix (produkt-mix), elementy polityki cenowej, employer branding (EB) oraz międzynarodowe projekty rekrutacyjne.

Igor Marczak

Igor Marczak: Jest absolwentem Etnologii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Z zamiłowania muzyk. Instruktor ZHP. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe w branżach FMCG i B2B. Pracował dla wielu światowych marek.  Od wielu lat zaangażowany społecznie. Osobiste doświadczenia skłoniły go do poszukiwania rozwiązań w opiece nad osobami starszymi, z niepełnosprawnościami. Współtwórca aplikacji mobilnej SeniorApp.

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF