...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nokia Open Innovation Challange wspiera rozwój IoT

Nokia Open Innovation Challenge 2016 pomaga rozwijać internet rzeczy m.in. w segmentach autonomicznych samochodów czy e-zdrowia. Akcja skierowana do innowatorów na całym świecie rozwijających technologie przyszłości poprzez internet rzeczy w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo publiczne, połączone samochody, przemysł 4.0, e-zdrowie, użyteczność publiczna, ochrona i inteligentne miasta.

Nokia Open Innovation Challenge

Już po raz czwarty ruszył program Nokia Open Innovation Challenge, skupiający się na wykorzystaniu internetu rzeczy (IoT) w bezpieczeństwie publicznym, autonomicznych samochodach, przemyśle 4.0, zdrowiu cyfrowym, sektorze użyteczności publicznej, bezpieczeństwie oraz inteligentnych miastach. Akcja organizowana jest we współpracy z firmą venture capital Nokia Growth Partners, która w tym roku ogłosiła budżet inwestycyjny wart 350 milionów dolarów na inwestycje związane z internetem rzeczy.

Nokia Open Innovation Challenge 2016 poszukuje nowych pomysłów i nowych modeli biznesowych dla ekscytujących dziedzin związanych z internetem rzeczy. W ramach programu, zgłoszenia oceniane będą przez Nokię oraz ekspertów branżowych pod kątem innowacyjnego i biznesowego potencjału pomysłów oraz ich wpływu na inne dziedziny życia. Zwycięzcy będą mogli dołączyć do Programu Nokia Innovation Accelerator, by dalej rozwijać swoje pomysły w strukturach Nokii oraz mieć dostęp do ogólnoświatowego rynku oraz sieci inwestorów Nokii. Dodatkowo, między trzema najlepszymi zespołami rozdysponowana zostanie nagroda pieniężna wynosząca do 100 000 euro. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 sierpnia br., po czym będą oceniane. Piętnaście najlepszych zespołów zostanie zaproszonych na dwudniowe warsztaty rozwojowe z ekspertami Nokii prowadzone w październiku w Paryżu. Ostateczny wybór zwycięzców oraz ceremonia wręczenia nagród odbędą się zaraz po warsztatach. Nokia Open Innovation Challenge skierowany jest do wszystkich innowatorów, startupów, organizacji, akademii oraz osób prywatnych na całym świecie rozwijających technologie jutra polepszające życie i mogących przedstawić działający prototyp swojego pomysłu.

Innowacyjne rozwiązania 

 

W nadchodzących latach, internet rzeczy przyniesie nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie, zwiększające efektywność fabryk oraz dające nowe możliwości biznesowe operatorom i przedsiębiorcom. Bell Labs Consulting prognozowało niedawno, że do 2020 internetem rzeczy połączonych będzie 46 miliardów urządzeń. Wszystkie te urządzenia wpłyną na różnorodność zastosowań IoT, w tym na inteligentne miasta, inteligentniejsze i szybsze aplikacje chroniące nasze zdrowie czy bezpieczeństwo oraz bardziej responsywne i intuicyjne sieci smart grid.

 – Cyfryzacja to kolejna rewolucja przemysłowa, zaś automatyzacja wszystkiego daje człowiekowi nowe możliwości. Nokia Open Innovation Challenge 2016 poszukuje nowych pomysłów na łączenie ludzi i rzeczy. Dla innowatorów i startupów jest to świetna okazja, by wykorzystać globalną obecność Nokii i poznać firmy venture capital, tym samym sprawdzając, jak możemy współpracować i tworzyć technologie jutra pomagające ocalać życie, poprawiać środowisko i czynić nasze życie lepszym – powiedział Marc Rouanne, chief innovation and operation officer w Nokia.

– Poza nagrodą główną, Nokia Open Innovation Challenge pozwala firmom IoT znaleźć nowych partnerów, poznać inwestorów, otrzymać wskazówki do swoich pomysłów biznesowych i spotkać innych przedsiębiorców. Cieszymy się, że możemy ponownie sponsorować ten konkurs – podkreślił Bo Ilsoe, managing partner w Nokia Growth Partners.

Wizją Nokii jest poszerzanie ludzkich możliwości technologicznych poprawiających życie i dawanie ludziom możliwości rozwoju poprzez dostęp do programowalnego świata, gdzie miliardy osób, rzeczy, czujników i urządzeń są połączone. Podczas Mobile World Congress 2016 Nokia przedstawiła swoje podejście do tego jak być liderem w rozwoju sieci nowej generacji 5G oraz technologiach IoT poprzez m.in. zróżnicowane portfolio aplikacji, platform, rozwiązań ochronnych, rozwiązań łączności czy usług dla wielu branż. Możliwości zastosowania internetu rzeczy torują drogę do wdrażania technologii przyszłości takich, jak 5G.

::

Foto: Fotolia/bakhtiarzein

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF