...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Oscary 2022 przyznane! Ile warta jest statuetka?

Will Smith uderza Jaya Rocka

Ubiegłej nocy miejsce miała gala rozdania Oscarów. Najważniejsze filmowe nagrody zostały przyznane po raz 94. w historii. Amerykańska Akademia Filmowa uhonorowała łącznie 45 artystów w 23 kategoriach.

Najwięcej nagród przyznano „Diunie”. Otrzymała ona aż 6 statuetek! Najważniejszą nagrodę przyznaną filmowi otrzymała produkcja pt. „CODA”. Statuetkę za najlepsze odegranie swojej roli została wręczona Willowi Smithowi („King Richard”) oraz w kategorii żeńskiej Jessice Castain („Oczy Tammy Faye”). Z pierwszym aktorem wiąże się jeszcze jedna kontrowersja, która zostanie zapamiętana na długo. Will Smith wszedł na scenę podczas występu Jaya Rocka i uderzył go za niepochlebne żarty nawiązujące do choroby żony zdobywcy Oscara.

Wyniki oglądalności zostaną udostępnione na dniach. W roku 2021 liczba widzów była najniższa od lat, jednak główną przyczyną mogła być pandemia.

Warto również powiedzieć o samej nagrodzie pieniężnej przyznawanej zwycięzcy Oscara. Wynosi ona równe zero. Tak, poza prestiżowym tytułem zdobywcy statuetki nie mogą liczyć na pieniądze od samej organizacji. Nie mogą także odsprzedać figurki z zyskiem, bo nie jest ona przedmiotem handlu. Sama jej wartość czysto teoretycznie wynosi ok. 500 dolarów ze względu na koszty produkcji. Oczywiście nie oznacza to, że nagrodzeni pozostaną z niczym. Przyznany Oscar gwarantuje rozgłos, co za tym idzie nowe umowy sponsorskie, a także duże pole do negocjacji.

 

 

 

 

 

Adam Daniluk