Otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku – Głogów, Bulwar Nadodrzański

Już niebawem, w ostatni weekend kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie odbędzie się trzecia edycja Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku. Przez dwa dni blisko 70 podmiotów turystycznych i kulturalnych z okolic Głogowa i terenu Dolnego Śląska, zaprezentuje swoją ofertę na nadchodzący sezon. W gronie Wystawców znalazła się również Polska […]

Już niebawem, w ostatni weekend kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie odbędzie się trzecia edycja Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku. Przez dwa dni blisko 70 podmiotów turystycznych i kulturalnych z okolic Głogowa i terenu Dolnego Śląska, zaprezentuje swoją ofertę na nadchodzący sezon. W gronie Wystawców znalazła się również Polska Organizacja Turystyczna, która objęła wydarzenie patronatem oraz stoiska wielu Regionalnych Organizacji Turystycznych. Wydarzenie, które zebrało w jednym terminie tak wielu reprezentantów turystycznej branży objął honorowym patronatem również Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski.

Wspólna inicjatywa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Miasta Głogów ma na celu zachęcić do spędzania wolnego czasu właśnie na Dolnym Śląsku i w Polsce. Nie od dziś wiadomo, że województwo dolnośląskie z roku na rok zdobywa coraz większe grono miłośników spędzania wolnego czasu właśnie w tym regionie. Bogactwo atrakcji turystycznych w połączeniu z wieloma możliwościami turystyki aktywnej pozytywnie wpływa na rosnące wskaźniki ruchu turystycznego pośród turystów krajowych i zagranicznych, w tym również turystyki wewnątrzregionalnej. Tematy te były również poruszone podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sali Rajców w głogowskim ratuszu w dniu 22 kwietnia 2024 roku. Słowa Pana Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza: Warto przyjechać do Głogowa w najbliższy weekend, żeby zaznajomić się z ofertą turystyczną jednego z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, czyli Dolnego Śląska. Otwarcie Dolnośląskiego Sezonu Turystycznego to ogromna promocja dla Głogowa i wielkie wydarzenie turystyczne, gdzie blisko siedemdziesiąt firm i organizacji zaprezentuje swoje oferty turystyczne” potwierdzają ogromną rolę promocji walorów turystycznych całego województwa podczas takich właśnie imprez plenerowych. Wtórował mu również Dyrektor Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Pan Jakub Feiga, który rotacyjnie co roku wybiera za zgodą poszczególnych gospodarzy kolejne miejsca pod promocję danego regionu za pośrednictwem Otwarcia Sezonu Turystycznego. Zaprezentowane przez niego wyniki ruchu turystycznego za 2023 rok wyraźnie potwierdzają duże zainteresowanie ofertą turystyczno-kulturalną województwa dolnośląskiego.

III edycja Otwarcia Sezonu ma na celu przekonać wszystkich, że warto pozostać na Dolnym Śląsku.

Bogata oferta turystyczna w dniach 27-28 kwietnia 2024 roku urozmaicona programem artystycznym i spotkaniami z podróżnikami na scenie pozwoli wszystkim odwiedzającym poznać atrakcje turystyczno-kulturalne i zebrać wszelkie potrzebne informacje do snucia planów wypoczynkowych.  Oczywiście, większość podmiotów biorących udział w wydarzeniu plenerowym nie zapomniała o najmłodszych uczestnikach, dla których zostanie przygotowanych mnóstwo atrakcji, miejsc warsztatowych i wiele innych ciekawych propozycji jak na przykład niezwykłe warsztaty wrocławskiego Hydropolis czy Pokazy Szalonego Naukowca z Time Gates. Wiele dolnośląskich atrakcji turystycznych zadba o urlopowy klimat proponując interesujące opcje wypoczynku aktywnego np. spływy pontonowe, turystykę rowerową czy pieszą w przepięknych dolnośląskich miejscach.

Wystawcy będą czekać na gości w sobotę 27 kwietnia od godziny 11:00 do 17:00, a w niedzielę 28 kwietnia od 11:00 do 17:00. Z pewnością będzie to okazja to aktualizacji informacji przed szczytem sezonu.

Aktualną listę wystawców znaleźć można na stronie:

www.dolnyslask.travel/wydarzenia/otwarcie-sezonu-turystycznego-na-dolnym-slasku-glogow-27-28-kwietnia-2024-r/

Wydarzenie uzyskało wsparcie i jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF