...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Partnerzy 50 #historie | VES

Branża eventowa to bardzo ciekawa, ale i niełatwa działka. Każde wydarzenie, poza konkretnym celem i pomysłem kreatywnym potrzebuje swojego „inżyniera”, który cały projekt doprowadzi do skutku, dobierając rozwiązanie technologiczne i je realizując. Firma VES, która została partnerem Gali Finałowej 9. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie, od dwudziestu lat kreuje i realizuje razem ze swoimi Klientami niestandardowe oprawy multimedialno-oświetleniowe. Historię firmy opowiedziała Iwona Czarnata — Dyrektor Zarządzająca VES.

Jak powstał VES?

VES jest na rynku już ponad 20 lat, (w październiku 2014 po ponad 15 latach marka przeszła rebranding i od tego czasu działa pod nazwą VES). Od pierwszych dni funkcjonowania firmy wiedzieliśmy, czego chcemy i jak chcemy robić – zawsze naszym celem było realizowanie rzeczy wyjątkowych, przełamywanie pewnego stereotypowego myślenia o technice eventowej.

Droga do sukcesu 

Są pasjonatami nowych technologii. Swoim Klientom oferują niestandardowe rozwiązania opraw wizualnych precyzyjne uszytych pod ich potrzeby i cele. Projekty VES zakładają kreatywne zastosowanie i łączenie dostępnych technologii, oświetlenia i multimediów oraz techniki sceny wykorzystując maximum ich możliwości. Połączenie zespołu specjalistów, wiedzy i innowacyjnej technologii pozwala im myśleć niekonwencjonalnie o eventach Klientów. 

Usługa VES – czyli tworzenie przy pomocy techniki eventowej oprawy wizualnej eventu to zawsze wypadkowa możliwości, jakie daje im technologia, wiedzy i kreacji, jaką posiadają oraz oczywiście oczekiwań i założeń, jakie stawia przed firmą Klient. Nasze usługi wybiegają dużo dalej niż jedynie dostarczenie i montaż urządzeń na evencie. W dużym stopniu są to spotkania, rozmowy, wspólna kreacja oprawy wizualnej z Klientem. Wszystko po to, aby dobrać optymalne rozwiązania. Rozwiązania, które spełnią wszystkie jego oczekiwania – zarówno te wizualne, jak i budżetowe. 

fot. cutRB Oskar Kutryb

VES swoje usługi kieruje do agencji eventowych, organizatorów koncertów i festiwali, stacji telewizyjnych. W swoich działaniach pamięta również o wewnętrznych działach eventowych dużych korporacji, które samodzielnie od podstaw budują swoje wydarzenia. 

Wyróżniamy się!

Najbardziej wśród konkurencji, VES wyróżnia się ze względu na podejście do tematu techniki eventowej. Firma nie jest „rentalownią” – wraz ze sprzętem daje konkretne rozwiązania, pomysły, które mają zapewnić efekt wow! oraz poczucie bezpieczeństwa i powodzenia eventu podczas realizowanych z udziałem swojej techniki eventowej wydarzeń. Specjalnie dla swoich Klientów marka prowadzi portal livecreation.pl, na którym zbiera case’y realizacji eventowych z całego świata. Dzielimy się tym, co nas inspiruje każdego dnia. 

fot. Allegro Agency

Pomocna dłoń

Do pozytywnych czynników wpływających na rozwój naszej firmy na pewno zaliczam ludzi, z którymi współpracujemy. Pełnych pasji do tego, co robią. Chodzi mi tu zarówno o nasz wewnętrzny zespół, jak i Klientów, z którymi pracujemy każdego dnia. Nic tak nie rozwija biznesu, jak to, że wspólnie coś wymyślasz, tworzysz, zarażasz pomysłem innych i wspólnie ten pomysł realizujecie. To, co jest negatywne, to ciągle pokutujące w naszej branży — ale myślę, że w każdej innej też — wybieranie oferty głównie przez pryzmat ceny oraz zostawianie decyzji na ostatnią chwilę.  

Inspiruje nas…

Inspiracją VES może być wszystko: technologia ze swoimi możliwościami, przestrzenie i obiekty eventowe, internet, Klienci i ich potrzeby czy targi branżowe. Pewne jest to, że nieustannie szukają nowych inspiracji, którymi mogą zarażać swoich Klientów i na ich podstawie wspólnie realizować projekty.

Co dalej?

W swojej historii wiele razy już robili coś po raz pierwszy i właśnie taki jest plan na dalszy rozwój VES. Posiadając najlepszych specjalistów na rynku, rozwijając zaplecze techniczne, chcą robić rzeczy niestandardowe. Projekty, które wymagają dużych pokładów kreatywności, umiejętności, doświadczenia, wiedzy i odwagi.

fot. cutRB Oskar Kutryb

Zdecydowaliśmy się wesprzeć ranking 50 Najbardziej Kreatywnych ludzi w Biznesie…

Bo cenimy kreatywność i ludzi, którzy potrafią dzięki niej budować swoje biznesy oraz realizować swoje cele.

Wspieramy kreatywność, innowacyjność i biznes społecznie odpowiedzialny 

Chcielibyśmy współpracować ze start-upami podczas ich własnych gali, konferencji i innych eventów, które w przyszłości będą organizować. Już nie jako młode, małe firmy, a jako najlepsi w swoich kategoriach – czego serdecznie im życzymy!

VES realizuje ponad 500 wydarzeń rocznie wśród nich komercyjne przedsięwzięcia, festiwale, konferencje, pokazy specjalne, jak również wydarzenia, podczas których spółka realizuje swoje autorskie pomysły i instalacje. Wydarzenia z realizowaną przez nich oprawą multimedialną niejednokrotnie były dostrzegane podczas konkursów branżowych zarówno międzynarodowych jak i tych krajowych. Do każdego projektu podchodzą w sposób indywidualny tak, aby zaproponowane rozwiązania w pełni odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom Klientów. Jednym z przykładów dobrego zrozumienia potrzeb organizatora i „wyczucia” wydarzenia jest Bella Skyway Festival. Bella Skyway to coroczny festiwal światła, podczas którego artyści i projektanci z całego świata prezentują na terenie miasta swoje autorskie instalacje. W tym roku,VES, organizatorom zaproponował w pełni autorską koncepcję instalacji „Światło Wisły”. Ich pomysł i kreacja  podkreśliła, dotychczas pomijany, a nieodłączny element historii miasta – most drogowy a z drugiej ożywiła, mało uczęszczane podczas poprzednich edycji eventu, bulwary wiślane na czym zależało organizatorom.

Na pytanie jakiej rady na podstawie własnego doświadczenia mogliby udzielić startującym biznesom, odpowiadają: Chyba jest jedna najważniejsza rada dla wszystkich, którzy zaczęli w życiu realizować swój własny biznes – nigdy nie możecie wątpić w powodzenie swoich działań. Oczywiście możecie je korygować, poprawiać, ale nigdy nie możecie wątpić, w to co robicie. 


Iwona Czarnata – Od ponad 26 lat związana z branżą techniki eventowej. Od 2016 r. jest dyrektorem zarządzającym w firmie VES (Grupa TRIAS). To przykład kobiety, której dzięki zaangażowaniu i determinacji udało się przełamać wiele stereotypów panujących w branży techniki eventowej i zdobyć jej uznanie. Jako jedyna kobieta w branży jest laureatką nagrody MP Power Awards – osobowość roku – dostawca multimediów. Dziś odpowiada za realizację największych i najbardziej spektakularnych widowisk w Polsce, zapewniając m.in. oprawę multimedialno-oświetleniową jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce – Open’er .

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF