...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PGE Superpuchar PLE już od 8 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni!

Jak co roku w okresie wakacyjnym trójmiejska aglomeracja spodziewa się tłumów turystów, ale powinna przygotować się też na nadciągającą falę graczy. W dniach 8-10 lipca Plaża Miejska w Gdyni będzie miejscem rozgrywek PGE Superpucharu PLE! Turnieje CS:GO, VALORANT, FIFA i eSailing, a na dokładkę ALL-STAR Game z zaproszonymi zagranicznymi gwiazdami i drużyną HEINZ PLE ALL-STAR.

Polska Liga Esportowa powraca z turniejem esportowym do Trójmiasta. W ubiegłym roku PGE Superpuchar odbywał się na Stadionie Letnim w Gdańsku, tym razem ostatni turniej przed wakacjami odbędzie się na Plaży Miejskiej w Gdyni. Na odwiedzających czeka masa atrakcji. Przede wszystkim po raz drugi w historii zawodnicy powalczą o PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, z pulą 25 tysięcy dolarów. Polskę w tych rozgrywkach reprezentować będzie Illuminar Gaming, które wygrało krajowe eliminacje podczas PLE.GG Gaming Weekend. Formacja ta w finale pokonała Wisłę All In! Games Kraków i tym samym wywalczyła sobie prawo partycypowania w gdyńskiej imprezie. Pozostałe bilety powędrują do trzech zagranicznych drużyn, które na pewno będą sporym wyzwaniem dla polskich zawodników.

Format tego turnieju nie będzie skomplikowany. Rozegranych zostanie sześć meczów w ramach drabinki podwójnej eliminacji. To znaczy, że przegrana drużyna, nie straci szansy na ostateczne zwycięstwo, a zmierzy się w „meczu o wszystko”.

To nie koniec emocji związanych z CS:GO. W sobotę 9 lipca na fanów czeka też All-Star Game. W nietuzinkowych spotkaniach zobaczycie m.in. drużynę HEINZ PLE ALL-STAR, którą przedstawiliśmy podczas PLE.GG Gaming Weekend. Zmierzy się ona z zespołem zaproszonych gwiazd międzynarodowych, a także najlepszą piątką zawodników z ALL-STAR Challenge, który można wykonywać przez cały czerwiec na allstar.ple.gg/challenge.

Również fani VALORANT znajdą w Gdyni coś dla siebie. Podczas PGE Superpucharu PLE zaplanowano finały drugiego splitu VALORANT East: United. Spotka się tam sześć europejskich drużyn, które od czwartku będą walczyć o 7,5 tys. dolarów, tytuł mistrza i awans w ekosystemie rozgrywek Riot Games. Tym samym w sobotę na odwiedzających czekają finały aż trzech turniejów esportowych!

Ponadto na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie można podziwiać nietuzinkowe zawody FIFA 22, w których wystąpią nie tylko najlepsi polscy gracze, ale również influencerzy. Jakby tego było mało, w dniach 8-10 lipca rozegrane zostaną również regaty PGE e-Puchar Gdynia Sailing Days. Są to zmagania będące częścią esportowych zawodów podczas Gdynia Sailing Days, corocznego festiwalu żeglarskiego, który jest jedną z najważniejszych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Rywalizacja transmitowana będzie również na żywo na Twitchu Polskiej Ligi Esportowej.

W Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz kibicowania esportowcom, będzie można również samemu spróbować sił w najpopularniejszych grach. Na widzów czekać będzie strefa FREE2PLAY, do której wjedzie oficjalny BUS VALORANT od Riot Games. W nim na odwiedzających czeka masa atrakcji, ale jakich, to dowiecie się na miejscu. Oprócz tego zgromadzeni widzowie będą mogli spróbować swoich sił w strefie simracingwej, gdzie będzie możliwość objęcia sterów symulatorów wyścigowych.

Oczywiście nie zabraknie także dobrego jedzenia, które dostępne będzie w strefie Heinz. Na fanów esportu i gamingu czeka więc wiele atrakcji. Jak rozpoczynać wakacje, to tylko z Polską Ligą Esportową. Zapraszamy 8-10 lipca do Gdyni!

Partnerami wydarzenia są: PGE Polska Grupa Energetyczna, Red Bull, the:protocol oraz Heinz i G2A.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF