...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Platige Originals: Long Story Shorts – Platige Image prezentuje przegląd wybranych animacji krótkometrażowych

Long Story Shorts Platige Image

Podczas rozpoczynającego się 14. maja przeglądu filmów krótkometrażowych, na stronie internetowej i serwisach społecznościowych Platige Image internauci będą mogli zobaczyć najważniejsze produkcje warszawskiego studia, uzyskać dostęp do unikalnych materiałów archiwalnych, a także wziąć udział w sesjach Q&A z artystami. Zwieńczeniem projektu będzie premiera wyróżnianej na międzynarodowych festiwalach animacji Miazmat, autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego. Long Story Shorts potrwa do 25. czerwca. Jarosław Sawko i Piotr Sikora, założyciele Platige Image zostali wyróżnieni w 1. i 2. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Nowo powstały cykl jest naturalnym krokiem dla Platige Image, które z krótkimi formami jest związane od początku swojej działalności.

black-and-white-production-scene-take-tool-918281 (1)
fot. Obregonia D. Toretto/pexels.com

Animowane filmy krótkometrażowe są wpisane w DNA Platige Image. Od początku istnienia studia zależało nam na tym, by oprócz tworzenia projektów stricte komercyjnych, dawać twórcom dużą swobodę artystyczną i możliwość wyrażania siebie. Powstałe w ten sposób produkcje są wielokrotnie wyróżniane na międzynarodowych festiwalach, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy. 

Jarosław Sawko, założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Platige Image

Zależy nam na tym by Long Story Shorts, oprócz pokazywania rozpoznawalnych produkcji, był również inspiracją dla początkujących twórców, którzy wciąż wahają się czy warto rozpocząć pracę nad własnym, krótkometrażowym projektem. Cały czas przyglądamy się dziełom młodych artystów, a tym najlepszym proponujemy możliwości rozwoju w Platige.

Piotr Sikora, założyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Platige Image

W ramach Long Story Shorts Platige Image udostępni siedem animacji, w podziale na cztery części: Imagine the Beginnings, Imagine the Vision, Imagine the Other Worlds oraz Imagine New Forms. Każdy segment będzie poświęcony innym momentom rozwoju studia, a co za tym idzie również twórczości różnych artystów.

Long Story Shorts platige image sztuka spadania
Sztuka spadania, fot, Platige Image
Long Story Shorts platige image katedra
Katedra, fot, Platige Image

Projekt Long Story Shorts powstał by przybliżyć widzom najbardziej rozpoznawane projekty Platige, umożliwiając im jednocześnie dostęp do niepublikowanych materiałów archiwalnych oraz nawiązanie dialogu z samymi twórcami krótkometrażowych animacji.

Karol Żbikowski, CEO Platige Image

Przegląd został zainaugurowany 14. maja przez Imagine the Beginnings – część poświęconą początkom kariery zarówno Tomka Bagińskiego, jak i studia Platige Image, w którym zaprezentowane zostaną Katedra i Sztuka spadania. Oprócz samych animacji i związanych z nimi materiałami dodatkowymi, będzie możliwość zadania artyście pytań w trakcie przeprowadzonej kilka dni później sesji Q&A w serwisie YouTube. Strona wydarzenia będzie na bieżąco aktualizowana.

W kolejnych tygodniach będą pojawiały się: Imagine the Vision, przybliżający twórczość członka Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Damiana Nenowa, w ramach którego widzom udostępnione zostaną produkcje Great Escape i Paths of Hate; Imagine the Other Worlds z animacjami Lekcja Nieskończoności autorstwa Jakuba Jabłońskiego i Bartka Kika oraz Kinematograf stworzonej przez Tomka Bagińskiego. Ostatnia część – Imagine New Forms – będzie premierowym pokazem animacji Miazmat, autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego.

Materiały związane z Long Story Shorts będą udostępniane na stronie wydarzenia, stronie www.platige.com, w serwisie YouTube prowadzonym przez Platige, a także na portalach społecznościowych warszawskiego studia.


Źródło: informacja prasowa Platige Image

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF