...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PLE.GG Gaming Weekend

W centrum stolicy, na Dziedzińcu Nowy Świat, odbywa się PLE.GG Gaming Weekend, dwudniowa impreza z udziałem gwiazd gamingu i esportu, zorganizowana przez Polską Ligę Esportową, czołowego polskiego organizatora rozgrywek esportowych. PLE zapewnia graczom miejsce do profesjonalnej rywalizacji w gry komputerowe, stawiając przy tym na edukację zawodników, rodziców i młodych kibiców oraz promocję esportu.

To pierwszy po pandemii event Polskiej Ligi Esportowej otwarty dla odwiedzających i kibiców, którzy mogą oglądać rozgrywki esportowe oraz zapoznawać się z nowymi grami. Są strefy Free2Play, strefy do oglądania PGE Dywizji Mistrzowskiej. Jest też możliwość oglądania najważniejszych zmagań mistrzostw świata Counter-Strike’a, ponieważ właśnie podczas tych dwóch dni odbywają się półfinały i finał PGL Major Antwerp 2022 z udziałem dwóch polskich zawodników. Liczymy, że fani polskiego Counter-Strike’a znajdą tu przestrzeń, aby wspierać tych najlepszych i przede wszystkim miło spędzić czas.

Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej

Trzeba przyznać, że program imprezy jest niezwykle bogaty. Po raz pierwszy w historii przewidziano kwalifikacje do PGE Superpucharu PLE, który w lipcu zostanie rozegrany w Gdyni, a także prezentację drużyny HEINZ PLE ALL-STAR, która weźmie udział w meczu pokazowym. To nie wszystko! Jednym z punktów programu był turniej FIFA 22, w którym wzięli udział najlepsi polscy zawodnicy, reprezentujący na co dzień kluby piłkarskie. Swoich sił spróbować mogli także amatorzy w specjalnie zaprojektowanych strefach Free2Play, gdzie zaplanowano m.in. turnieje w najpopularniejsze gry z zaproszonymi gwiazdami.

Wśród gości PLE.GG Gaming Weekend znalazło się wiele osobowości telewizyjnych, internetowych i sportowych, m.in.: Marcin Gortat, Maciej Kurzajewski, Wojciech „Łozo” Łozowski, Karolina Szostak, Karolina Pilarczyk, B.R.O, Rafał Maślak, Maciej Musiał, Rafał Jonkisz, Marcin Cejrowski, Y Iluzjonista.

Ta impreza jest świetną odskocznią od codzienności. Fani esportu mają szansę nie tylko spotkać się ze swoimi idolami, ale również z nimi zagrać. Emocje podczas gry są tak samo duże jak na prawdziwym boisku. Przed chwilą zagrałem mecz z Sebastianem, którego wcześniej nie znałem i to w grę, w którą ostatnio kompletnie nie grywam. Okazało się, że wygraliśmy mecz – coś niesamowitego! Można powiedzieć, że esport, granie i gaming łączy ludzi i to jest fajne.

Marcin Gortat, gwiazda światowej koszykówki

O tym, że esport to dyscyplina bardzo przyszłościowa mówił znany komentator sportowy, Maciej Kurzajewski:

Esport rozwija się niezwykle dynamicznie. Akurat w tej dziedzinie pandemia zadziałała na plus i esport jeszcze bardziej mógł rozkwitnąć. Cieszę się, że przez coraz większą grupę ludzi, również w Polsce, zaczyna być postrzegany jako pełnoprawna dyscyplina. Jeśli chodzi o ambicje, przygotowanie i mistrzowski poziom przypomina prawdziwy sport w klasycznym wydaniu.

Maciek Kurzajewski, komentator sportowy

Wiele przybyłych na imprezę gwiazd okazało się pasjonatami wirtualnych gier sportowych.

Jestem fanem sportu i esportu. Codzienne ćwiczę, a wieczorami, kiedy dzieci pójdą spać, odpalam konsolę i gram w piłkę nożną. To bardzo wymagająca gra – potrzebny jest świetny refleks i wysiłek umysłowy. Moim rekordem było dotarcie do trzeciej ligi. Nie gram jednak dla wyników, tylko dla funu. W domu mam specjalny pokój do gry – multimedialny, z dźwiękoszczelnymi drzwiami. To mój azyl.

Rafał Maślak, któremu towarzyszyła żona Kamila Nicpoń oraz dzieci

Poziom esportu jest coraz wyższy, a gry coraz ciekawsze i bardziej rozbudowane. Fanem gier jestem od dzieciństwa i uważnie obserwuję ten rynek. Dzisiejsza impreza to fajna promocja esportu. Uważam, że wiele wartościowych rzeczy, takich jak komunikacja czy zespołowość, można przenieść z esportu do swojego życia

Rafał Jonkisz

Oprócz rywalizacji esportowej na odwiedzających czekały strefy chilloutu, gdzie można było odpocząć i porozmawiać nie tylko z fanami esportu. Imprezę poprowadziła Kasia Węsierska – prezenterka Radia ESKA oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk – prezenter Polsat Games.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF