...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Po reklamę jak do sklepu

Media Ready

Media Ready (Group One) startuje z nowatorskim konceptem na prezentację swoich usług produkcji video. Sercem pomysłu jest nowa strona internetowa w formie sklepu online. To rewolucyjne podejście do obsługi klienta może zmienić zasady gry na polskim rynku produkcji reklamowych.

Media Ready stworzyło nową stronę internetową www.mediaready.pl. Portal działa na takiej samej zasadzie, jak sklepy internetowe – za pomocą kilku prostych filtrów można obejrzeć produkcje, które mieszczą się w określonym przez nas budżecie. Kluczowa jest transparentność – serwis pokazuje orientacyjny koszt produkcji, założenia realizacyjne i czas, jaki upłynął od przyjęcia briefu do powstania gotowego do emisji materiału.

Motywacją do tego innowacyjnego rozwiązania było doświadczenie zebrane we współpracy ze spółkami Group One, specjalizującymi się w budowaniu i rozwijaniu biznesów e-commerce.

Rafał GórskiRealizując kilkaset projektów w ciągu ostatnich kilku lat zauważyliśmy, że wycenę dotyczącą zakupu mediów da się zrobić sprawnie, ale oszacowanie kosztu produkcji odpowiedniej treści video zajmuje sporo czasu. To problem zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy sprecyzowanego konceptu kreatywnego. Do tego na końcu może się okazać, że budżet przewyższa możliwości klienta. To strata energii i pieniędzy obu stron.

W internetowych sklepach oglądamy produkt, czytamy informacje dotyczące materiału, wymiary, sprawdzamy cenę i zamawiamy. Naszym klientom proponujemy podobny mechanizm – oglądamy video, czytamy założenia produkcyjne, sprawdzamy cenę i zamawiamy podobne. Naszym celem jest zarówno ułatwienie podjęcia decyzji budżetowych, jak i przyspieszenie późniejszych rozmów na temat oczekiwań dotyczących efektu finalnego naszych realizacji.

Rafał Górski, creative partner i członek zarządu Media Ready

Media Ready podkreśla, że wykorzystując doświadczenia z rynku e-commerce nie zamierza poprzestać na własnej stronie www, ale będzie kontynuować szukanie aktualnych insightów ze współpracy z klientami, żeby wykorzystać je do nieustannej optymalizacji swoich produkcji.

Zależy nam na tym, żeby “optymalizacja produkcji” nie brzmiała dla naszych klientów jak pusty frazes. Dzięki nowej stronie chcemy pokazać nie tylko, że produkując jakościowe treści video jesteśmy konkurencyjni cenowo, ale też jak szybko potrafimy działać; przecież wszyscy wiemy, że czas to pieniądz.

 Patrycja Kędziorek z client service Media Ready

Nowa strona oparta o mechanizmy sklepów online już działa: www.mediaready.pl


Źródło: Media Ready

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF