...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polski Start up Gabi sprzedany za 1,3 miliarda złotych

gabi polska

Projekt autorstwa Krzysztofa Kujawy, Pawła Olszewskiego i Hanno Fitchnera został wykupiony przez giganta z branży. Sukces Polskiego start-up ubezpieczeniowego

Gabi została założona w 2016 roku z zamiarem zbudowania rozwiązań pozwalających wybrać klientom najkorzystniejszą ofertę ubezpieczeniową. Przez pięć lat pozyskiwania finansowania udało zebrać się blisko 40 milionów dolarów na rozwój projektu.
W momencie przejęcia w firmie pracuje około 180 osób, a spółka ma siedziby zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.
Twórcom projektu po pięciu latach budowania projektu udało się go sprzedać za ponad miliard złotych. A za wykupem stoi firma Experian jedna z największych w branży, specjalizująca się w ocenie ryzyka kredytowego oraz analizie produktów kredytowych. Funkcjonujące w 44 krajach zatrudnia ponad 20 tysięcy osób.

Zakładaliśmy, że zbudowanie dużej i stabilnej firmy zabierze nam około 8-10 lat. Sprzedaż firmy za ponad 1 mld zł już po pięciu latach znacznie przerosła nasze oczekiwania.

Krzysztof Kujawa, CPO Gabi

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF