...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Portfolio is dead? Już w czerwcu kreatywni z całej Europy spotkają się w Warszawie na Element Talks

Element Talks to największa konferencja dla projektantów graficznych w Polsce poruszająca praktyczne aspekty pracy w branży kreatywnej. ​Szósta edycja wydarzenia odbędzie się 8 i 9 czerwca i tym razem będzie częścią​ ​European Design Festival 2019​, który na kilka dni zamieni Warszawę w europejską stolicę projektowania graficznego.

Jak co roku organizatorzy spodziewają się ponad 2000 kreatywnych z całej Europy. Jeśli pracujesz jako projektant, z projektantami albo po prostu interesujesz się grafiką użytkową, koniecznie zarezerwuj sobie drugi weekend czerwca 🙂

 

• TEMAT PRZEWODNI – O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ? •

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest ​PORTFOLIO IS DEAD.​Organizatorzy chcą zastanowić się nad tym, czy portfolio jest nadal wizytówką projektanta. A może w dzisiejszych czasach ważniejsze są inne umiejętności i kompetencje? Jeśli tak, to jakie? W jaki sposób powinniśmy się rozwijać jako projektanci i jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższych latach w naszej branży? Jakie nowe technologie mamy do dyspozycji? Wykłady zahaczą również o temat psychicznego komfortu i problemów związanych z pracą w branży kreatywnej.

Uczestników Element Talks czekają 2 dni wykładów i warsztatów z ekspertami z całego świata oraz szereg dodatkowych atrakcji.

• PRELEGENCI •

Podczas konferencji zobaczycie około 30 prelegentów. Wystąpią m.in.:
– Michael Bierut​​ – jeden z najsłynniejszych projektantów graficznych na świecie. Wspólnik w Pentagram Studio w Nowym Jorku, autor bestsellerowych książek w dziedzinie designu.

–  Daniel Mizieliński​​- autor gier i książek dla dzieci, które są w domach milionów ludzi na całym świecie.
–  Mr Bingo​​ – ilustrator, raper, performer. Znany między innymi z projektu Hate Mail, w którym ludzie płacili mu, aby wysyłał im pocztówki z obraźliwymi rysunkami czy z akcji crowdfundingowej, którą promował rapowy utwór jego autorstwa.
–  Peter Bilak​​ – typograf, projektant graficzny, założyciel domu typograficznego Typotheque i nowatorskiej platformy z fontami Fontstand.
–  Joanna Skorupska​ ​- założycielka radicalzz.studio. Future Strategist & Designer z holistycznym podejściem do projektowania usług i produktów skupionych na końcowym użytkowniku.
–  Blürb​ – krakowskie studio brandingowe.
–  Ran Segall -​ projektant UX i UI z Izraela, który współpracuje z wieloma startupami.
–  Paweł Ruszlewski​ – opowie o romansie projektowania graficznego z VR i AR.
–  Wioletta i Marek Gajowi ​​- psychoterapeuci psychoanalityczni, opowiedzą o tym jak nasza nieświadomość wpływa na kreatywność.
–  Mateusz Machalski​ – typograf i podróżnik, człowiek rakieta realizujący 1000 rzeczy na raz.

• DWIE ŚCIEŻKI •

W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwie ścieżki jednocześnie. Na ​Scenie Głównej​ prelegenci będą mówić o swoich osobistych doświadczeniach, umiejętnościach miękkich, inspiracjach, odkryciach i obserwacjach. A na ​Scenie Eksperckiej​ skupią się na bardziej precyzyjnych zagadnieniach dotyczących technologii, sposobu pracy i narzędziach.

• PRAKTYCZNE WARSZTATY •

Każdy posiadacz biletu będzie mógł skorzystać z warsztatów, odbywających się w czasie konferencji. Różnorodna tematyka będzie będzie obejmowała m.in.: finanse freelancera, zarządzanie sobą w czasie, czy budowanie skutecznego komunikatu dla marki. Uczestnicy będą mieli też okazję stworzyć własnoręcznie notatniki razem z Fajnymi Chłopakami.

• ​NETWORKING •​

Poznawanie się wzajemnie to jedna z najważniejszych części konferencji. W tym roku organizatorzy planują wiele aktywności i przebiegłych praktyk, żeby pomóc uczestnikom nawiązać nowe znajomości 😉 Dodatkowo, bardzo pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i towarzyskich jest ​lista uczestników​,​ do której dostęp ma każdy posiadacz biletu. Dzięki niej można zobaczyć kto jeszcze pojawi się na wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznawania się i umawiania na spotkania w strefie relaksu!

page3image17580608page3image17580800page3image17580992page3image17581184page3image17581376

page4image17615488page4image17615680

• ​TARGI ELEMENT MARKET​​•

Jak co roku organizatorzy zapraszają też na stoiska partnerów i lokalnych projektantów, którzy oferują swoje prace: plakaty, biżuterię, ceramikę, czy ubrania. Z kolei w strefie Element Eats będą czekały na Was foodtrucki z różnymi opcjami: mięsne, wege i bezglutenowe.

• CO OTRZYMASZ W RAMACH BILETU? •

– Dwa dni wykładów
– Dwie sceny: główna i ekspercka
– Prelegenci z całego świata
– Kameralne konsultacje z prelegentami
– Praktyczne warsztaty
– Dostęp do listy uczestników i możliwość budowania kontaktów jeszcze przed wydarzeniem – Rozbudowane sesje networkingowe
– Torby konferencyjne
– Stoiska w ramach Element Market i strefy Element Eats z bogatym wyborem przekąsek
– Afterparty

 

Miejsce: ​ul. Mińska 65 w Warszawie Więcej szczegółów na stronie konferencji: elementtalks.com

Organizatorzy​:

Element Talks ​• ​Miasto Stołeczne Warszawa

Partnerzy:

Identyfikacja wizualna Festiwalu:​ ​Uniforma​ ​❤

Media: Magazyn USTA ​• ​Marketing przy kawie​ • B​RIEF ​• ​Nowy Marketing Designetka ​• ​Co znosi psychika grafika ​• ​Polish Designers After Hours

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF