...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Potężne inwestycje PKP

pkp eib

Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził pierwszą część kredytu dla PKP. Projekt obejmuje modernizację taboru przewoźnika.

Spółka podpisała umowę na pierwszą część pożyczki, która opiewa na 2 miliardy złotych. Całość zobowiązania ma wynieść 4,5 miliarda. Jest to największy w historii kredyt udzielony przez EBI polskiemu sektorowi kolei w Polsce.

W ramach projektu do 2028 roku ponad 30% całego taboru przewoźnika ma zostać zmodernizowana. Środki zostaną przeznaczone na zakup wagonów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych oraz modernizacje już jeżdżących składów. Jednym z celów inwestycji jest sprawienie, aby transport kolejowy był coraz bardziej przyjazny środowisku. Ma również pozwolić na zwiększenie częstotliwości oraz bezpieczeństwa przejazdów w całym kraju.

Według wyliczeń spółki inwestycje mają przyczynić się do wzrostu liczby pasażerów o 25 milionów w 2028 roku.

(…) W celu wdrożenia Europejskiego Zielonego Ładu i przekonania milionów pasażerów do podróżowania koleją, PKP Intercity ogłosiło w tym roku kontynuację największego w swojej historii programu inwestycyjnego, w ramach którego do 2030 roku zainwestuje 19 mld zł w nowoczesny tabor. Dlatego bardzo cieszy nas podpisanie umowy z EBI na finansowanie naszych ogromnych inwestycji taborowych, które zapewnią komfortowe i bezpieczne warunki podróży. Modernizujemy naszą flotę z myślą o potrzebach i preferencjach różnych grup podróżnych. Dążymy do tego, aby nasze usługi były dostępne dla absolutnie wszystkich pasażerów
Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF