...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Premier i influencerzy rozmawiali o dezinformacji

Mateusz Morawiecki

W czwartek 31 marca miało miejsce spotkanie premiera z influencerami oraz ekspertami. Uczestnicy rozmowy podjęli temat walki z dezinformacją w mediach społecznościowych.

Gośćmi spotkania byli przedstawiciele agencji influencer marketingu, dziennikarze, a także aktor Maciej Musiał oraz przedstawiciele TikToka. Rozmowy prowadzili Mateusz Morawiecki, sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński oraz kierownik działu przeciwdziałania dezinformacji NASK — Mateusz Mrozek.

Tematem konwersacji było podjęcie długofalowych działań mających na celu zatrzymania fali fake newsów dotyczących wojny na Ukrainie. Istotną rolę w tym wszystkim mają odegrać influencerzy. To oni mają największy wpływ na młodych odbiorców, którzy są najbardziej narażeni na działanie dezinformacji. Podczas spotkania działacze NASK pokazali wyniki monitoringu internetu, który ukazywał szczegółowe dane o dezinformacji w Polsce.

W planach są kolejne rozmowy. Mają odbyć się w przyszłych miesiącach.

Adam Daniluk