...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Profesor Michio Kaku w Polsce

Badacz przyszłości, światowej sławy fizyk-teoretyk przyjedzie do Polski na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach cieszącego się coraz większą popularnością projektu 100×100.

19 lutego, z okazji 546. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach projektu 100×100, Polskę odwiedzi prof. Michio Kaku – wybitny fizyk-teoretyk, autor popularnonaukowych bestsellerów, futurolog. Podczas wizyty amerykański badacz spotka się z zespołem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W podtoruńskich Piwnicach w laboratorium UMK w Toruniu nasz gość zobaczy radioteleskop oraz optyczny zegar atomowy. Naukowiec zwiedzi również muzeum Mikołaja Kopernika. Kluczowym punktem wizyty będzie otwarte spotkanie, podczas którego Kaku poprowadzi prelekcję, a po niej odbędzie się dyskusja, a także pytania od publiczności.

Wizyta prof. Kaku to świetna okazja do przypomnienia światu o tym, że jeden z największych astronomów w historii ludzkości był Polakiem. Dzięki obecności w Toruniu autora popularnonaukowych bestsellerów możemy efektywnie, wykorzystując nowe media, rozpropagować informację o niebagatelnym wkładzie polskich fizyków w rozwój światowej nauki – stwierdził Prezes Polskiej Fundacji Narodowej, Filip Rdesiński.

– Prof. Michio Kaku to światowej sławy badacz teorii strun, który posiada niezwykły talent do popularyzacji fizyki – wyraził entuzjazm prof. Włodzimierz Jaskólski, dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. – Bardzo cieszy nas, że będziemy mieli okazję gościć go na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – dodał.

Polska Fundacja Narodowa, 10 września 2018 r., zainaugurowała projekt pt. „100×100”. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do Polski zostanie zaproszonych 100 wypływowych, znanych i szanowanych na świecie postaci życia publicznego – artystów, naukowców, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców oraz liderów opinii. Zaproszeni goście, podczas swojej wizyty, będą brali udział w licznych spotkaniach, dzięki którym poznają Polskę jako kraj nowoczesny, z bogatą historią i kulturą celem promowania Polski na arenie międzynarodowej. Relacje z wizyty będą komunikowane w m.in. mediach społecznościowych osób biorących udział w projekcie „100×100”, dla wzmocnienia wiarygodności i jakości przekazu. Projekt „100×100” kierowany jest głownie do odbiorców poza granicami Polski. Zaangażowanie w projekt znanych osób, cieszących się dobrą opinią, reprezentujących różne dziedziny życia publicznego, ma na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Dotychczas w projekcie wzięli udział: Mikka Hakkinen, David Haye, Steve Wozniak, Casey Neistat i Jean Reno.

Zapisy odbywają się poprzez wysłanie imienia i nazwiska na adres 100×100@pfn.org.pl.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF